گلکسی اس 8 از تکنولوژی تشخیص نوری اثر انگشت برخوردار خواهد بود

گلکسی اس 8 از تکنولوژی تشخیص نوری اثر انگشت برخوردار خواهد بود

بدون شک پرچمدار آینده سامسونگ، گلکسی اس 8 از ویژگی‌هایی جهت افزایش امنیت برای جلوگیری از دسترسی کاربران غیر مجاز برخوردار خواهد بود که شامل تکنولوژی اسکنر اثر انگشت و یا اسکنر عنبیه می‌باشد، اما اکنون گزارش جدیدی منتشر شده که طبق آن سامسونگ قصد دارد بخش امنیتی بر روی گلکسی اس 8 را کمی متفاوت‌تر پیش ببرد.

اگر این شایعات صحت داشته باشند، سامسونگ همزمان با معرفی گلکسی اس 8 از تکنولوژی جدید تشخیص نوری اثر انگشت رونمایی خواهد کرد. این تکنولوژی به این معناست که دیگر نیازی نیست سنسور اثر انگشت زیر دکمه هوم قرار بگیرد و کاربران می‌توانند اثر انگشت خود را فقط با قرار دادن آن بر روی سطح شیشه اسکن کنند. با توجه به اینکه پیش این نیز شایعاتی پیرامون حذف دکمه هوم در گلکسی اس 8 به گوش می‌رسید استفاده این تکنولوژی جدید می‌تواند منطقی به نظر برسد.

تاکنون هیچ کدام از اسمارت فون های موجود در بازار از تکنولوژی تشخیص نوری اثر انگشت استفاده نکرده‌اند و اگر سامسونگ در گلکسی اس 8 از این تکنولوژی استفاده کند به اولین کمپانی در این زمینه تبدیل می‌شود. سنسورهای نوری مدتی است که روانه بازار شده‌اند اما همانطور که ذکر کردیم هنوز هیچ کدام از کمپانی‌های سازنده گوشی‌های هوشمند از این تکنولوژی بر روی محصولات خود استفاده نکرده‌اند با این حال باید منتظر ماند و دید سامسونگ چگونه بر برخی از محدودیت‌های این تکنولوژی غلبه می‌کند.

روش جایگزین برای این تکنولوژی، استفاده از تکنولوژی اسکنر اثر انگشت اولترا سونیک نظیر Sense ID کوالکام است که برای اولین بار در شیائومی Mi 5s و Mi 5s پلاس مورد استفاده قرار گرفت. گفته می‌شود اپل نیز به دنبال حذف دکمه هوم است و احتمالاً از چنین تکنولوژی مشابه ای استفاده خواهد کرد. با این حال تا انتشار جزییات بیشتر پیرامون این تکنولوژی فعلاً باید منتظر ماند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید