گلکسی اس 9 امکان ضبط ویدیو اسلوموشن با سرعت 1000 فریم را خواهد داشت

امکان ضبط ویدیو سلوموشن در گلکسی اس 9

اگر پیگیر اخبار و مقالات حوزه تکنولوژی باشید حتماً اطلاع دارید که دو دستگاه سونی اکسپریا ایکس زد وان و نسخه پریمیوم آن توانایی فیلم‌برداری اسلوموشن با سرعت 1000 فریم بر ثانیه را دارند. برای رسیدن به این نرخ فریم سونی دوربین و ماژول آن را با یک حافظه اختصاصی همراه کرده است تا اطلاعات دریافتی از حسگر ابتدا بر روی آن ذخیره شود تا فشاری برای چیپست اصلی نیاید و دستگاه دچار کندی نشود.

این داستان در همین‌جا به‌پایان نرسیده و سامسونگ نیز قصد دارد همین کار را با حسگر دوربین پرچم‌دار سال 2018 خود یعنی گلکسی اس 9 انجام دهد.

این دستاورد سامسونگ همچون تکنولوژی به کاررفته در محصولات سونی توان ضبط 1000 فریم بر ثانیه را خواهد داشت اما برای جلوگیری از مشکلات مربوط به حق ثبت اختراع، برخلاف حسگر سونی که دارای 3 لایه حسگر CMOS است سامسونگ از دو لایه حسگر استفاده خواهد کرد.

این حسگر جدید طی دو ماه آینده به تولید انبوه خواهد رسید که در این صورت مسلماً بر روی گلکسی اس 9 تست و استفاده خواهد شد. حتی اگر اخبار رسیده مبنی بر عرضه زودهنگام گلکسی اس 9 برای رقابت با آیفون ایکس صحیح باشد باز هم این حسگر تا آن تاریخ به تولید انبوه رسیده است. با توجه به‌احتمال بالای عرضه گلکسی اس 9 با دوربین دوگانه در صورت استفاده از حسگر جدید در آن باید منتظر عملکرد به‌مراتب بهتری نسبت به گلکسی نوت 8 باشیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید