هیوندای: جنسیس G70 از کیا استینگر سریع‌تر خواهد بود.

جنسیس g70

هیوندای به تازگی اعلام کرده است که مدل جنسیس G70 از نظر قدرت و سرعت، بر کیا استینگر برتری خواهد داشت.
هیوندای با ساخت مدل جنسیس G70 قصد دارد تا بازار خودروهای لوکس را هدف بگیرد و خودرویی در سبک خودروهای آلمانی مانند بی ام و سری 3 و مرسدس بنز کلاس C بسازد. معماری این خودرو با کیا استینگر شباهت دارد که با موتور 2 لیتری 4 سیلندر توربو و یا 3.3 لیتری 6 سیلندر V شکل با توربوشارژر دوقلو عرضه می‌شود. هیوندای گفته است که این خودرو نه تنها از نظر بازار هدف (این خودرو ساخته می‌شود تا به دست مشتریان ثروتمند برسد) با استینگر متفاوت است بلکه از نظر قدرت و سرعت هم با آن متفاوت خواهد بود و بر این خودرو برتری خواهد داشت.

جنسیس g70

گودو شنکن، مدیر روابط عمومی هیوندای در استرالیا درباره این خودرو گفته است:

از نظر ما جنسیس G70 و استینگر دارای فلسفه‌ی طراحی و بازار هدف متفاوتی هستند. استینگر یک خودروی سدان خانوادگی پنج در است در حالی که G70 یک سدان کاملا اسپرت است. G70 از استینگر کوچک‌تر بوده، وزن کمتری دارد و فاصله‌ی چرخ‌های عقب و جلوی آن هم کمتر است و طبیعی است که از نظر عملکرد از استینگر بهتر باشد.

استینگر در 4.9 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.  بنابراین جنسیس باید بتواند زمانی در حدود 4.8 ثانیه یا کمتر را ثبت کند که بستگی دارد هیوندای چه تغییراتی در موتور خودرو به وجود بیاورد.

جنسیس g70

در مورد عملکرد کیا استینگر باید گفت که موتور 3.3 لیتری و 6 سیلندر این خودرو 364 اسب بخار قدرت تولید می‌کندو گشتاور 510 نیوتون متری دارد و موتور 2 لیتری چهار سیلندر آن هم 254 اسب بخار قدرت و 353 نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. هر دو مدل با جعبه دنده‌ی اتوماتیک 8 سرعته عرضه می‌شوند و نیروی موتور هم به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

هنوز مشخص نیست که هیوندای، G70 را با جعبه دنده دستی هم عرضه خواهد کرد یا نه اما انتظار می‌رود که موتوری که برای این خودرو عرضه می‌شود از جزئیات و وفق پذیری بهتری نسبت به موتور استینگر برخوردار باشد و در نتیجه بتواند عملکرد بهتری نسبت به این خودرو داشته باشد.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید