نحوه استفاده از قابلیت Quick Action اسکنر اثر انگشت پیکسل در سایر گوشی‌های اندرویدی

قابلیت Quick Action اسکنر اثر انگشت مشابه گوشی پیکسل

حتماً اطلاع دارید که گوشی‌های هوشمند جدید گوگل با نام‌های پیکسل و پیکسل ایکس ال که در واقع پرچمدارهای این شرکت نام آشنا به حساب می‌آیند، مدتی است که عرضه شده‌اند و از قابلیت‌های هیجان انگیز زیادی برخوردار هستند. با معرفی ویژگی‌های جدید این گوشی‌ها، توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های اندرویدی دست به کار شده‌اند تا این ویژگی‌ها را به واسطه ارائه برخی اپلیکیشن‌ها، به سایر گوشی‌های اندرویدی نیز انتقال دهند. یکی از این قابلیت‌ها نیز امکان باز کردن و بستن بخش اعلان‌های گوشی با استفاده از سنسور تشخیص اثر انگشت است که با نام Quick Action شناخته می‌شود و امروز قصد داریم نحوه استفاده از آن را در تمام گوشی‌های اندرویدی مجهز به اسکنر اثر انگشت توضیح دهیم.

شما با استفاده از اپلیکیشن Fingerprint Quick Action قادر خواهید بود تا نه تنها قابلیت باز و بسته کردن بخش اعلان‌ها به وسیله اسکنر اثر انگشت را به گوشی خود اضافه کنید، بلکه می‌توانید از این اپلیکیشن برای قرار دادن دستگاه در حالت sleep و یا به عنوان دکمه خانه (home) استفاده کنید. البته برای فعال شدن برخی از این قابلیت‌ها باید اپلیکیشن مذکور به برخی فایل‌های سیستمی دسترسی داشته باشد که از این رو به منظور استفاده از ویژگی قرار دادن دستگاه در حالت sleep باید حتماً گوشی شما روت شده باشد.

قابلیت Quick Action اسکنر اثر انگشت پیکسلبنابراین اگر گوشی اندرویدی شما به سنسور تشخیص اثر انگشت مجهز است به هیچ عنوان اپلیکیشن Fingerprint Quick Action را از دست ندهید. توسعه دهنده این برنامه که ztc1997 نام دارد، وعده داده که در آینده قابلیت‌های بیشتری نیز به آن اضافه خواهد کرد. در ادامه با ما در دیجی رو همراه باشید تا شما را به صورت گام به گام با مراحل نصب و استفاده از اپلیکیشن Fingerprint Quick Action آشنا کنیم:

گام اول: با مراجعه به این لینک اپلیکیشن Fingerprint Quick Action را دانلود کنید.

گام دوم: فایل APK دانلود شده را به گوشی خود انتقال داده و آن را نصب کنید.

گام سوم: پس از نصب اپلیکیشن، آن را اجرا کنید.

گام چهارم: پس از اجرای Fingerprint Quick Action در صفحه ظاهر شده گزینه Enable Fingerprint Quick Action را فعال نمایید.

اپلیکیشن Fingerprint Quick Actionگام پنجم: حال از منوی Quick Action، ویژگی‌هایی را که مایل به فعال کردن آن‌ها هستید انتخاب کنید.

گام ششم: اپلیکیشن را بسته و از قابلیت اضافه شده به اسکنر اثر انگشت گوشی خود لذت ببرید.

نکات مهم:

  • اگر قصد دارید تا از قابلیت Sleep استفاده کنید، حتماً دقت کنید که گزینه Workaround for Fingerprint to Unlock را فعال کرده باشید، زیرا در غیر این صورت ویژگی مذکور به درستی کار نخواهد کرد.
  • پیشنهاد می‌کنیم تا گزینه Respond to enrolled fingerprints را فعال کنید (فعال کردن این گزینه باعث می‌شود تا اگر اسکنر اثر انگشت گوشی شما با اپلیکیشن Fingerprint Quick Action مطابقت نداشته باشد، اپلیکیشن عمل نکرده و در نتیجه مشکلی پیش نیاید). این گزینه در واقع برای ارتقای امنیت گوشی اضافه شده است.
  • گزینه Foreground service را هم می‌توانید فعال کنید که باعث جلوگیری از بسته شدن اپلیکیشن توسط برنامه‌های مختلف خواهد شد.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید