چرا هیچوقت نباید در زندگی جا بزنید؟

0 683

همه‌ی ما هرازگاهی در زندگی با شرایطی مواجه می‌شویم که یا باید به مبارزه و جنگیدن برای بدست آوردن چیزی که می‌خواهیم ادامه بدهیم و یا باید جا بزنیم و تسلیم شویم. حال این شرایط می‌تواند یک مسابقهٔ دوی مارتون باشد که در میانهٔ راه خسته می‌شویم و می‌نشینیم، یا می‌تواند دنبال کردن رویایی باشد که بعد از مدتی بنظر می‎رسد همیشه باید به دنبال آن باشید و هیچ وقت به آن نخواهید رسید. در چنین موقعیت‌هایی است که افراد باید به دنبال پناهی باشند و انگیزه‌ای برای ادامه پیدا کنند. اگر حس می‌کنید می‌خواهید در برابر چیزی تسلیم شوید و به دلیلی برای ادامه دادن احتیاج دارید، ما امروز در دیجی رو، ۱۰ دلیل برای جا نزدن و تسلیم نشدن به شما نشان می‌دهیم. پس با ما همراه باشید.

۱.چیزهای خوب در زندگی هیچوقت راحت بدست نمی‌آیند

آسان‌ترین چیز در دنیا این است که یک گوشه بنشینید، تنبل بازی دربیاورید و برای بدست آوردن هیچ چیزی تلاش نکنید. اما همهٔ ما می‌دانیم که چیزهای خوب در زندگی اغلب با سختی بدست می‌آیند. فرقی نمی‌کند بخواهید به بالاترین حد در زمینهٔ شغلی‌تان برسید یا بخواهید رابطهٔ عاشقانه‌ای را با کسی از راه دور حفظ کنید، اما این کار احتمالا آسان نخواهد بود. ولی اگر تلاش کنید، دست آخر نتیجهٔ آن را خواهید گرفت.

۲. همیشه به این فکر خواهید کرد که اگر ادامه داده بودید چه اتفاقی می‌افتاد

اگر زود تسلیم شوید، هیچ وقت نمی‌توانید مطمئن باشید که اگر تلاش می‌کردید می‌توانستید به خواسته‌تان برسید یا نه، و این موضوع تا آخر عمر با مغزتان بازی خواهد کرد. بعضی وقتها هست که فقط یک بار فرصت دستیابی به چیزی را داریم و به خاطر همین اگر از آن فرصت به خوبی استفاده نکنیم شاید دیگر همچین چیزی نصیب‌مان نشود!

۳. چیزی تحت عنوان یک شبه موفق شدن وجود ندارد

برای موفقیت در هر زمینه‌ای به تلاش، صبر و پشتکار نیاز است و مسلما در این راه موانعی هم وجود خواهند داشت. ورزشکاران خیلی سخت تمرین می‌کنند اما همیشه پیروز نمی‌شوند، بازیگران از جاهای خیلی پایین شروع می‌کنند اما بعضی وقت‌ها فیلمشان کلی پرفروش می‌شود. موضوع اصلی اینجاست که کسانی که در صدر هستند، کسانی هستند که هیچ وقت تسلیم نشده‌اند.

۴. شاید تسلیم شدن را یک عمر عادت خودتان کنید

مشکل تسلیم شدن اینجاست که می‌تواند به یک عادت تبدیل شود چراکه شما شروع به باور این موضوع می‌کنید که هیچ وقت نمی‌توانید در چیزی به موفقیت برسید. برعکس، دلیل این قضیه که گاها می‌بینیم یک سری افراد مدام پیروز می‌شوند هم همین است. موضوع این نیست که آنها در همه چیزخوبند، بلکه این است که آنها هیچوقت تسلیم نشده و پیروزی را عادت خودشان کرده‌اند.

۵. شاید هنوز راه درست را پیدا نکرده‌اید

موفقیت اغلب به شکل آزمون و خطاست. یک آشپز می‌تواند بارها دستور غذایی خود را تغییر دهد و بطور مشابه سیاستمداران را می‌بینیم که بارها نقطه نظرات خودر ا عوض کرده‌اند. نکتهٔ این کار این است که آنها هیچوقت پس از اولین شکست تسلیم نمی‌شوند، بلکه راه و روش‌شان را تغییر داده و دوباره امتحان می‌کنند.

۶. بعدها احساس پوچی و بیهودگی می‌کنید

مردم خواستار بدست آوردن چیزهای مختلف‌اند چون می‌خواهند تغییر ایحاد کنند؛ یا در زندگی خودشان و یا به سود زندگی دیگران. شاید تسلیم شدن آسان‌ترین گزینه باشد چراکه ممکن است مدتی از این تسلیم شدن احساس آسودگی و رهایی کنید، اما در انتها از تصمیم‌تان پشیمان خواهید شد چراکه جا زدن‌تان به این معنا خواهد بود که بیهوده کلی از خودتان مایه گذاشتید و دست آخر هم به هیچ چیزی نرسیدید و تغییری ایجاد نکردید.

۷. چون تسلیم شدن تنها شکست‌تان خواهد بود

اگر همه چیزتان را برای دست‌یابی به چیزی داده‌اید و هنوز هم نتیجه‌ای که امیدوار بوده‌اید را نگرفتید، شما بازنده تلقی نمی‌شوید، چون شما تمام تلاش‌تان را کردید. شاید یک کشور کوچک فقط یک ورزشکار در رقابت‌های المپیک داشته باشد و آن ورزشکار هم شانسی برای بردن نداشته باشد، اما دنیا چنین ورزشکاری را تحسین می‌کند چراکه مقاومت کرده و تسلیم نشده‌است.

۸. آخرای راه نفس گیر خواهد بود

در ابتدای یک مسابقه یا پروژه، افراد اغلب پر انرژی و آمادهٔ‌ شروع هستند، اما آخرای راه است که اعتماد بنفسشان را از دست می‌دهند، علاقه‌شان را از دست می‌دهند و می‌خواهند تسلیم شوند. قدم آخر همیشه سخت است اما این دقیقا زمانی است که نباید جا بزنید، چراکه شما این همه راه را تا به اینجا آمده‌اید! فرقی نمی‍کند برنده شوید یا بازنده، اما دست آخر به تسلیم نشدن‌تان افتخار خواهید کرد.

۹. الهام بخش دیگران خواهید بود

اگر به فکر خودتان نیستید، به فکر افرادی باشید که با تسلیم نشدن شما انگیزه می‌گیرند. با مقاومت کردن و ادامه دادن باوجود سختی‌ها، شما می‌توانید الهام بخش فرزندان، خانواده، دوستان و حتی افراد کاملا غریبه باشید که در درگیری‌های زندگی‌شان هیچوقت تسلیم نشده و جانزنند.

۱۰. شاید همیشه افسوس تسلیم شدن‌تان را بخورید

یکی از بهترین انگیزه‌ها برای جانزدن این است که احتمالا بعدا از این کار پشیمان خواهید شد! شما فقط یک بار زندگی میکنید و بسیاری از فرصت‌ها فقط یک بار برای شما پیش می‌آیند، پس با چالش‌های پیش رویتان رو به روشوید و آنها را تا به انتها ادامه دهید. اگر این کار را نکنید تا همیشه این سوال در ذهنتان خواهد چرخید که چه می‌شد اگر آن روز میدان را خالی نمی‌کردید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.