پیام رسان Google Allo سرانجام منتشر شد

پیام رسان Google Allo سرانجام منتشر شد

همانطور که در طول هفته گذشته اعلام شد، پیام رسان گوگل الو (Google Allo) اکنون برای دانلود در دسترس است و این برنامه که همزمان با برنامه Google Duo معرفی شد سرانجام یک ماه پس از انتشار همتای خود، در دسترس کاربران قرار گرفته است.

هر دو برنامه ذکر شده به جای استفاده از گوگل اکانت بر پایه شماره موبایل شما فعالیت خواهند کرد و در حالیکه گوگل Duo بر روی تماس‌های تصویری تمرکز دارد، گوگل الو کارکرد معمول‌تری دارد. در قیاس با برنامه‌هایی نظیر واتس اپ و iMessage، گوگل الو شامل چندین ویژگی مشابه نظیر پک‌های استیکر است و همچنین چندین ویژگی منحصر به فرد نیز در این برنامه دیده می‌شود.

در این رابطه، گوگل الو همراه با دستیار اختصاصی شبیه به گوگل Now عرضه می‌شود، که به وسیله آن به سادگی می‌توانید با دستور @Google پاسخ پرسش های خود را دریافت کنید. این بسیار راحت اما نقطه ضعف آن عدم پشتیبانی از پیامک‌های سنتی است.

با این حال در اندروید، گوگل پلی سرویس در پس زمینه اشخاصی که قصد ارتباط با آن‌ها را دارید مشخص می‌کند حتی اگر آن‌ها نرم افزار الو را روی دیوایس خود نصب نکرده باشند. همچنین اشخاص صرف نظر از داشتن برنامه گوگل الو، نوتیفیکیشن های این برنامه را دریافت خواهند کرد و حتی می‌توانند به پیام‌های شما پاسخ دهند. این روش برای کاربران حاضر در iOS یا سایر پلتفرم‌ها صدق نمی‌کند اما از آنجایی که اندروید به گوگل تعلق دارد، این کمپانی از اختیار تام برای ایجاد تغییرات در نرم افزار پیام رسان خود برخوردار است. این موضوع که گوگل پلی سرویس می‌تواند در اندروید به مانند یک میانجی بین کاربران گوگل الو و کاربران غیر گوگل الو عمل کند، یک مزیت بزرگ برای گوگل در رقابت با سایر برنامه‌های پیام رسان به شمار می‌رود.

انتشار این برنامه اکنون آغاز شده است هرچند ممکن است مدتی زمان ببرد تا این برنامه در محدوده مکانی شما به صورت رسمی در دسترس دانلود قرار بگیرد.

دانلود Google Allo: اندروید   iOS

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید