اندروید 5 همچنان محبوب‌ترین؛ اندروید 7 نوقا نصب شده بر روی کمتر از 0.1 درصد دستگاه‌ها

سیستم عامل اندروید اینک محبوب‌ترین سیستم عامل سراسر دنیا به حساب می‌آید و روی اغلب دیوایس‌های الکتریکی پلتفرمر ما شاهد حضور این سیستم عامل هستیم. تا به امروز گوگل چندین نسخه از این سیستم عامل را در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است که هر کدام به میزانی توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هر ماه گوگل اطلاعاتی را در خصوص نسخه‌های مختلف اندروید و میزان محبوبیت و نصب آن‌ها توسط مردم ارائه می‌کند. غول جستجوی جهان برای جمع آوری اعداد و ارقام و همچنین ارائه آن‌ها در یک نمودار از روش بسیار ساده‌ای استفاده می‌کند. در واقع این آمار و اطلاعات از سوی دیوایس‌هایی گرفته شده است که طی 7 روز قبل به فروشگاه گوگل پلی مراجعه کرده‌اند. همچنین شایان ذکر است که این اطلاعات تنها مربوط به دیوایس‌هایی است که از اپلیکیشن گوگل پلی استور استفاده می‌کنند که با اندروید 2.2 به بالا سازگار هستند.

بر اساس این جدول، اندروید 5 آبنبات چوبی با 45 درصد سهم بازار حکم‌رانی می‌کند و این در حالی است که نسخه اندروید کیت کت با 27.7 درصد سهم بازار در جایگاه دوم محبوب‌ترین‌های اندروید قرار دارد. البته جای تعجب هم ندارد چرا که بسیاری از دیوایس‌های اندرویدی میان رده و رده ابتدایی از این دو سیستم عامل به صورت پیشفرض بهره می‌برند که بدون شک تعداد آن‌ها کم نیست. در مقابل آن‌ها دستگاه‌های رده بالا هستند که با نسخه‌های جدید اندروید سازگاری دارند اما بدون شک اکثریت قریب به اتفاق دارندگان گوشی‌ها از محصولاتی میان رده و رده ابتدایی استفاده می‌کنند.

androidدر همین حین اندروید 6 مارشمالو موفق به کسب 18.7 درصد بازار شده و پس از آن اندروید Jelly Bean نیز 15.6 درصد دستگاه‌های اندرویدی را در بر گرفته است. در رده‌های بعدی نیز نسخه ساندویچ بستنی با 1.4 درصد، شیرینی زنجبیلی با 1.5 درصد و فرویو با 0.1 درصد در انتهای این لیست دیده می‌شوند. لازم به ذکر است که اندروید نوقا هیچ جایگاهی هنوز در این لیست ندارد و آن هم به دلیل این است که هنوز تعداد دیوایس‌هایی که از سیستم عامل اندروید 7 نوقا استفاده می‌کنند هنوز به 0.1 درصد نرسیده است.

به هر حال این سیستم عامل به تازگی عرضه شده و ما شاهد آن هستیم کمپانی‌هایی نظیر اچ تی سی، سامسونگ، ال جی و موتورولا ارسال اندروید نوقا به دستگاه‌هایشان را آغاز کرده‌اند که می‌تواند در رقم زدن آینده‌ی این جدول موثر باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید