گوگل مرورگر کروم را در ویندوز اکس‌پی و ویستا رها می‌کند

گوگل مرورگر کروم را در ویندوز اکس‌پی و ویستا رها می‌کند
گوگل مرورگر کروم را در ویندوز اکس‌پی و ویستا رها می‌کند

امروز گوگل در بلاگ خود اعلام کرد که قصد دارد به پشتیبانی خود از مرورگر کروم در ویندوزهای اکس پی و ویستا خاتمه دهد. این دو سیستم‌عامل دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی و حمایت نمی‌شوند و این کمپانی از چند ماه گذشته هیچ آپدیتی را برای اکس پی ارائه نکرده است، به همین علت گوگل نیز آپدیتی برای مروگر کروم در اکس پی و ویستا منتشر نخواهد کرد چرا که این دو ویندوز در معرض نفوذ بدافزارهای مختلف می باشند.

گوگل می‌خواهد از آپریل ۲۰۱۶ دیگر هیچ آپدیتی را برای کروم در این دو سیستم عامل و همچنین سیستم عامل‌های اپل Mac OS X 10.6 تا Mac  OS X 10.8 ارائه ندهد.

مایکروسافت قصد دارد کاربران خود را به سمت استفاده از سیستم عامل ویندوز ۱۰ سوق دهد و به همین علت به زودی این کمپانی ویندوز ۷ را نیز از گردونه سیستم عامل‌هایش خارج خواهد کرد و براساس گزارش این کمپانی و شرکای تجاری‌اش دیگر هیچ دستگاهی با این سیستم‌عامل فروخته نخواهد شد. با این حال پشتیبانی ردموندی ها از ویندوز ۷ تا چند سال آینده ادامه خواهد داشت اما از نظر امنیتی و کارایی، بهتر است کاربران هرچه زودتر به آخرین نسخه از سیستم‌عامل مایکروسفات یعنی ویندوز ۱۰ مهاجرت کنند.