به‌روزرسانی‌های جدید نسخه 4.1 اپلیکیشن Google Camera

اپلیکیشن دوربین camera 4.1 گوگل

گوگل به تازگی به‌روزرسانی‌های جالبی را در نسخه 4.1 اپلیکیشن Google Camera مخصوص اندروید 7 (نسخه مخصوص توسعه دهندگان) نوقا  اضافه کرده است.

شاید تنها ویژگی پراستفاده در این برنامه قابلیت مکث در حین فیلم‌برداری است که باعث می‌شود وقت زیادی صرف ویرایش و حذف قسمت‌های اضافی نشود.  بدون قابلیت مکث و تنها با توقف فیلم، نیاز به ویرایش اضافی فیلم‌های گرفته شده است. اما با قابلیت مکث در این برنامه شما نیازی به ویرایش‌های بعد از فیلم‌برداری ندارید و به طورکلی می‌توانید از قسمت‌هایی که نیاز نیست فیلم‌برداری نکنید.

اپلیکیشن دوربین camera 4.1 گوگل
نمایی از منوی برنامه camera نسخه 4.1 که با لمس و کشیدن به سمت راست منوی آن ظاهر و با کشیدن به سمت چپ منوی آن پنهان می شود

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب و به‌درد بخور این برنامه تعویض سریع بین دوربین عقب و جلو برای سلفی گرفتن است. این تعویض سریع تقریبا شبیه به حرکت چرخشی در گوشی موتو ایکس (Moto X) است که برای راه‌اندازی دوربین استفاده می‌شود. البته این ویژگی آنچنان هم برای کسانی که حداقل با یک ضربه بر روی صفحه نمایش برای تعویض دوربین مشکلی ندارند، چندان مهم و کاربردی به نظر نمی‌آید.

اما خبر بد این است که فعلا این اپلیکیشن تنها بر روی نسخه مخصوص توسعه دهندگان سیستم‌عامل اندروید 7 نوقا قابل‌استفاده است. ولی به نظر می‌رسد به‌زودی به‌روزرسانی‌های دیگری برای پشتیبانی از نسخه‌های پایین‌تر اندروید از سوی گوگل ارائه خواهد شد تا کاربران بیشتری بتوانند از این برنامه مخصوص دوربین گوشی‌های اندرویدی استفاده کنند.

ویژگی ها :

 Photo Spheres برای ثبت و مشاهده محیط اطراف بصورت ۳۶۰ درجه
قابلیت فوق العاده Lens Blur برجسته کردن تصویر در مرکز و محو کردن در پس زمینه
قابلیت Panorama با رزولوشن بالا
قابلیت منظره یاب برای تصویربرداری با رزولوشن بیشتر
عکاسی و فیلمبرداری آسان با یک دکمه بزرگ قابل دسترس
قابلیت ساپورت گوشی و تبلت حتی اندروید 4.4 کیت کت