گوگل نام نهایی اندروید N را انتخاب کرد؛ تابستان داغ در انتظار اندروید Nougat

اندروید Nougat

کمپانی گوگل صاحب اصلی سیستم عامل اندروید، یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های موبایلی جهان است که سالانه ما شاهد عرضه نسخه جدیدی از آن هستیم. در حالی که تعداد بسیار زیادی از دستگاه‌های اندرویدی هم اکنون قادر به دریافت نسخه 6.0 مارشمالو این سیستم عامل نیستند، این کمپانی چند ماه پیش از نسخه توسعه دهندگان اندروید بعدی خود با نام مستعار اندروید N رونمایی کرد.

کمپانی گوگل قبل از برگزاری کنفرانس Google I/I 2016 اولین نسخه مخصوص توسعه دهندگان اندروید N را منتشر کرد اما آن‌ها اعلام نکردند که نام کامل این نسخه از سیستم عامل اندروید چه خواهد بود. طی برگزاری این کنفرانس غول جستجوی جهان اعلام کرد که همه پرسی را به‌صورت اینترنتی برگزار خواهد کرد که پس از آن نام نهایی نسخه جدید اندروید مشخص خواهد شد. اینک این نظرسنجی به اتمام رسیده است و گوگل اعلام می‌کند که نام نهایی اندروید N، اندروید Nougat (شیرینی بادامی) خواهد بود. Nougat نوعی شیرینی بادامی است که در واقع به نوعی شبیه به گز ایرانی است.

اندروید Nougat

جالب توجه است در حالی که نام نهایی اندروید Nougat مشخص شده است اما هنوز گوگل تصمیم نگرفته که شماره این نسخه اندروید 6.1 خواهد بود و یا باید در انتظار عرضه اندروید 7.0 باشیم! این کمپانی بر حسب سنت خود پس از انتخاب نامی سیستم عامل خود، از یک مجسمه نمادین در ارتباط با این نام را در محوطه دانشگاه خود در مانتین ویو کالیفرنیا پرده برداری می‌کند که این امر درست چند ساعت پس از تأییدیه توییتری گوگل صورت گرفت.

این مجسمه زیبا‌ترین مجسمه‌ای نیست که گوگل می‌توانست برای معرفی اندروید Nougat طراحی کند. همان‌طور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، گوگل تنها کاری که برای این مجسمه نمادین کرده، یک تیکه شیرینی بادامی را در زیر مجسمه اصلی اندروید است که همواره به رنگ سبز مقابل مشاهده خواهد بود.

اندروید شیرینی بادامی هنوز بر روی نسخه توسعه دهندگان استوار است و برای مشاهده نسخه کامل آن به نظر می‌رسد که باید تا چند هفته آینده صبر کنیم.

2 دیدگاه

    • سلام؛
      ایشان نوشتند شبیه به گز هست.
      شیرینی نوقا تنها متعلق به کشور ایران نیست . ایتالیا و فرانسه نیز از قدیم تولید میشه و به نظر می رسه در اونجا هم قدیمی تر است.

Comments are closed.