گوگل ارث وارد دنیای واقعیت مجازی شد

گوگل ارث وارد دنیای واقعیت مجازی شد

واقعیت مجازی در دنیای امروز به شکلی در حال پیشرفت است که هر روز خبر جدید و شگفت انگیزی از آن را می شنویم. در حال حاضر بسیاری از گجت های توانایی این را دارند که از عینک های واقعیت مجازی پشتیبانی کنند و این اتفاق تقریبا به شکل رقابتی میان کمپانی های تکنولوژیکی بزرگ در حال جریان است.

بیش از 10 سال از فعالیت گوگل ارث که توسط گوگل ساخته و توسعه پیدا کرده است می گذرد و در طول این مدت زمان هر از گاهی شاهد قابلیت های جالبی بوده ایم که این برنامه از آن ها بهره مند می شده است. گوگل ارث را می توان برنامه ای جامع و کامل دانست که مختص به کره ی زمین و حتی ماه و مریخ و فضا می باشد. شما می توانید زمین را از بالا و به شکل دقیق و جالبی رصد کنید.

حال جالب است که بدانید از این تاریخ به بعد می توانید گوگل ارث را بوسیله ی دوربین های واقعیت مجازی مشاهده کرده و از قابلیت های جالب آن لذت ببرید. به شکلی که دنیا در دستان شما خواهد بود!!!

اگر بخواهیم بیشتر برای شما توضیح دهیم باید گفت که می توانید بر روی سطح سیاره ی زمین از خیابان های شلوغ گرفته تا دره های عمیق و دشت های سرسبز را پیاده سیر کنید، گویی واقعا به آن جا سفر کرده اید.

در حال حاضر گوگل مساحتی برابر با 196.9 میلیون مایل مربع را تحت پوشش واقعیت مجازی قرار داده و اگر شخصی بخواهد تصمیم بگیرد که به چه مکانی سفر کند گوگل برای او انتخاب هایی از قبیل جنگل های آمازون، مرکز شهر منهتن و … در دسترس قرار می دهد.

در حال حاضر اولین انتشار نرم افزارها و ویدیوهای مورد نیاز بصورت رایگان بر روی استیم قرار گرفته و شما می توانید آن ها را تهیه کنید.

افرادی که از HTC Vive استفاده می کنند می توانند سفری نیز به سیاره ی سرخ یعنی مریخ داشته باشند بدون آن که از خانه ی خود خارج شوند. انتظار می رود در آینده ای نه چندان دور این قابیلت های بر روی دیگر دوربین های واقعیت مجازی مانند Daydream که متعلق به خود گوگل نیز هست قرار بگیرد.

نظر شما درباره ی این اتفاق چیست؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید