اندروید حالا می‌تواند اطلاعات جغرافیایی شما را به اپراتور خدمات اورژانس بدهد

اندروید حالا می‌تواند اطلاعات جغرافیایی شما را به اپراتور خدمات اورژانس بدهد

وقتی به اورژانس تماس می‌گیرید، متصدی امور اورژانس قبل از ارسال نیروی امدادی باید از محل دقیق شما آگاهی پیدا کند، اما اگر در مکانی نا آشنا و غریب باشید احتمالا نتوانید اطلاعات دقیق و درستی به متصدی بدهید و به این ترتیب زمان رسیدن نیروهای خدماتی‌-امدادی به شما طولانی‌تر خواهد شد. اما در به‌روزرسانی جدید اندروید این امکان فراهم شده است تا هنگام ایجاد تماس با شماره‌های اضطراری، از موقعیت جغرافیایی خود آگاه شوید. این سیستم با استفاده از اطلاعات دریافتی سنسور GPS و Wi-Fi شما را به خوبی به مامورین اورژانس برای پیدا کردن محل دقیق شما می‌کند.

اندروید حالا می‌تواند اطلاعات جغرافیایی شما را به اپراتور خدمات اورژانس بدهدگوگل می‌گوید این سرویس صرفا برای بهبود خدمات اضطراری استفاده خواهد شد و هیچ گونه تصرف دیگری برا این اطلاعات نخواهد داشت. این اطلاعات با برقراری تماس با اپراتورهای خدمات اضطراری دریافت شده و به صورت مستقیم برای اپراتور نمایش داده خواهد شد. خبر خوب اینکه شرکت‌های مخابراتی EE، BT، Three، وودافون و O2 نیز در این راه به گوگل کمک کرده و بستر لازم را فراهم می‌کنند.

از آنجا که این ویژگی تنها با به‌روزرسانی سرویس Google Play در دستر قرار خواهد گرفت، بنابراین بیش از 99 درصد از گوشی‌های اندرویدی موجود (تمام دستگاه‌های مجهز به اندروید 2.3 به بالا) این ویژگی را دریافت خواهند کرد. در حال حاضر اشخاص ساکن در انگلستان و استونی امکان استفاده از این سیستم اطلاع رسانی را دریفات کرده‌اند و گوگل قول داده است با همکاری سایر اپراتورهای مخابراتی این ویژگی عالی و کاربردی را در سایر کشورهای دنیا نیز بکار گیرد.