بهبود کنترل حریم خصوصی کاربران توسط گوگل

google

شرکت گوگل اخیرا بهبود هایی را در رابطه با کنترل حریم خصوصی کاربران اعمال کرده است. این شرکت همچنین یک وب سایت برای پاسخ گویی به سوالات کاربران در خصوص مسائل مربوط به حریم خصوصی راه اندازی نموده است. قسمت سوالات متداول این وب سایت نیز حاوی پرسش های متنوعی در خصوص جمع آوری اطلاعات و موارد مربوط به اطلاعات خصوصی کاربران می باشد.

اگر چه چند وقتی هست که کاربران قادر به تغییر تنظیمات حریم خصوصی می باشند ولی با این حال اعمال این تنظیمات گاهی با مشکل روبرو می شود. این مسئله در درجه اول به علت پراکنده بودن این تنظیمات در مکان های مختلف بر روی وب به وجود می آید. کاربران تازه وارد مجبور هستند با ورود به بخش حساب کاربری (My Account) تنظیمات مورد نظر خود را در رابطه با حریم خصوصی اعمال کنند. این قابلیت همچنین به کاربران اجازه می دهد تا اطلاعاتی را که می خواهند از دید بقیه پنهان بماند مشخص کنند.

Guemmy Kim مدیر تولید گوگل عنوان کرده است که شرکت گوگل به دنبال آسان تر کردن دسترسی به تنظیمات کنترل حریم خصوصی می باشد زیرا روز به روز علاقه به اعمال تنظیمات در این حوزه در بین کاربران اینترنت بیشتر می شود.

Google-privacyدو سال قبل ادوارد اسنودن (پیمانکار سابق NSA) اطلاعات محرمانه ای را فاش کرد که نشان می داد چگونه دولت آمریکا مجموعه قابل توجهی از اطلاعات مربوط به مکلمات کاربران را جمع آوری کرده و همچنین کنترل شرکت های تکنولوژی را که حجم وسیعی از اطلاعات خصوصی کاربران را در خود جای داده اند در اختیار گرفته است. این گزارش درست بعد از اعلام افزایش مجوزهای برنامه ها در اندروید توسط گوگل، منتشر شد. مجوز ها (Permissions) در اندروید امکان کنترل بیشتر حریم خصوصی کاربران را بوسیله بررسی موارد اشتراک گذاری در برنامه ها میسر می سازد.

رویداد Google’s I/O امسال نسبتا آرام برگزار شد. بسیاری از ابزار ها و محصولاتی که شایعاتی در رابطه با آنها شکل گرفته بود در این رویداد حضور نداشتند که از این بین می توان به ارائه Android Wear برای iOS و Chromecast 2 و Android VR و Google Glass 2.0 اشاره کرد. دو مورد آخر در صورت تایید شدن می توانند تاثیر زیادی در حوزه تکنولوژی های پوشیدنی داشته باشند و در مقابل ارائه Android Wear برای iOS نیز می تواند جالب توجه باشد زیرا کمپانی Apple رقیب شماره یک Google بوده و در ارائه برخی محصولات نیز برتری خود را اثبات نموده است. لذا ارائه سیستم عامل اندروید ویر برای کاربران ساعت اپل و استفاده آن ها از سرویس های گوگل می تواند برگ برنده بزرگی برای شرکت گوگل به شمار آید.

گوگل در رویداد Google’s I/O امسال، اشاره ای به محصولات مبتنی بر واقعیت مجازی داشت ولی چیز زیادی درباره آنها فاش نکرد.

منبع: valuewalk.com