جیمیل با قابلیت جدیدش به جای شما به ایمیل‌هایتان جواب می‌دهد

جیمیل با قابلیت جدیدش به جای شما به ایمیل‌هایتان جواب می‌دهد
جیمیل با قابلیت جدیدش به جای شما به ایمیل‌هایتان جواب می‌دهد

گوگل نمی‌تواند بفهمد که در حال فکر کردن به چه چیزی هستید، اما این غول اینترنتی بهترین حدسش را توسط سرویس جدید «پاسخ هوشمند» در اختیار شما قرار می‌دهد.

این قابلیت جدید در اینباکس اپ جیمیل متن ایمیل ورودی شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و با توجه به آن سه جواب از پیش آماده را به شما نشان می‌دهد، سپس شما می‌توانید جواب‌های نمایش داده شده را نادیده بگیرید یا ویرایش کنید. Smart reply این هفته برای نسخه‌ّهایی از این اپ که روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندروید و iOS نصب شده‌اند منتشر می‌شود.

شاید به نظر ساده بیاید اما در سطح زیرین این قابلیت جدید، از تکنولوژی پیچیده‌ای به نام «یادگیری عمیق» استفاده شده است، تعریف جدید از چیزی که محققان برای دهه‌ها از آن با نام «هوش مصنوعی» یاد می‌کردند. گوگل از یادگیری عمیق برای سرویس‌هایش استفاده می‌کند تا زیرکی و مهارت یک انسان واقعی را به سرویس‌هایش اضافه کند. در حال حاضر نیز گوگل با استفاده از این تکنولوژی، اسپم‌ها را تشخیص می‌دهد، برای عکس‌ها عنوان تعیین می‌کند، متن‌ها را ترجمه می‌کند و اطلاعات موجود در فایل‌های صفحه گسترده شما را تسخیص دهد.

رئیس بخش «گوگل برای مشاغل»، «امیت سینغ» هنگام معرفی این قابلیت جدید در کنفرانس Web Summit tech گفت «احتمالات ممکن برای یادگیری ماشین بی‌شمارند»

Smart reply به عنوان قابلیت جدید در اپ گوشی هوشمندتان شروع به کار می‌کند، جایی که تکنولوژی به سمت جواب‌های سریع پیش رفته است. در قدم اول، این قابلیت سبب کاهش جواب‌های خودکار نامربوط توسط مغزهای اکترونیکی گوگل خواهد شد. در قدم بعدی چون تایپ جواب‌های طولانی در گوشی کار سختی است این قابلیت سبب آسودگی بیشتر کاربران می‌شود.

سینغ می‌گوید « در موبایل، کارهایی که برای ارسال یک ایمیل باید انجام دهید بسیار کوتاه هستند.»

این قابلیت خواندن ایمیل‌های شما توسط گوگل را به مرحله‌ای جدید می‌برد. قبل‌تر گوگل برای تشخیص اسپم متن ایمیل‌هایتان را مورد بررسی قرار میداد و همچنین برای نمایش تبلیغات نیز از متن ایمیل‌تان استفاده می‌کرد. ولی حالا این بررسی الکترونیکی دقیق‌تر می‌شود و توسط فرآیندی از یادگیری ماشین و شبکه عصبی عمیق همراهی خواهد شد.

این سیستم همچنین از جواب‌هایی که به آن داده می‌شود خواهد آموخت، همان جواب‌هایی که کاربران برای ارسال انتخاب می‌کنند.