نقشه گوگل به اپل واچ آمد

اپل واچ به نقشه گوگل مجهز میشود
اپل واچ به نقشه گوگل مجهز میشود

قطعا نقشه اپل پیشرفت‌های قابل توجهی را طی سال‌های گذشته به خود دیده، اما هنوز خیلی از کاربران اپلی، گوگل را در این زمینه بر می گزینند. اگر شما هم بر مچ دستتان، از ساعت اپل استفاده می کنید، تا امروز برای بررسی راه ها و مسیرهایتان تنها به نقشه پیش فرض اپل دسترسی داشتید. اما دیگر این قضیه صادق نیست زیرا امروز، گوگل برنامه نقشه خود را برای آی‌او‌اس بروزرسانی و قابلیت استفاده از آن را بر روی اپل واچ، با اضافه کردن قابلیت های جدیدی مهیا کرد.

وقتی برنامه را مسقیما بر روی ساعت باز میکنید، دو گزینه ساده روبروی شما قرار می گیرد، شما می توانید مسیر رفتن به خانه یا محیط کارتان را انتخاب کنید ( از قبل بر روی اکانت گوگل وارد شده ). این کار بسیار هوشمندانه و به رسم خود اپل، مینیمالیست برای استفاده از ساعت طراحی شده است. اما به نظر می رسد که قادر به استفاده از نقشه کامل ، بر خلاف نقشه خود اپل، بر روی ساعت نباشیم. از آن گذشته، می توان به سرعت مسیرهایی که به تازگی از آنجا گذشته اید را نیز بر روی ساعت خود ببینید. قابلیت دیگر این است که با انتخاب مسیری بر روی تلفن می توان آن را بر روی ساعت دنبال کرده و با این کار ساعت شما را از پیچ های پیش رو با خبر می سازد.

تغییر بزرگ دیگری که گوگل مپ در این بروزرسانی دریافت کرده است، به نسخه کامل روی تلفن بر می گردد. انتخاب بین حالت پیاده، رانندگی و حمل و نقل عمومی بسیار بهتر و پیشرفته تر شده است، به طوری که از این پس میتوان زمان رسیدن به مقصد را در تمام حالات به صورت یکجا مشاهده کرد. در گذشته استفاده از این قابلیت کمی به یادگیری احتیاج داشت که این بروزرسانی  ارزشش را زیاد می‌کند.

در نهایت بیشترین نفع را کاربرانی خواهند برد که دیوایس‌هایی با سیستم عامل‌های واچ او اس و آی‌او‌اس  دارند، زیرا مسیرهای حمل و نقل عمومی به نقشه گوگلی که روی این سیستم عامل ها قرار دارد ، افزوده شده است.