احتمالاً تلفن هوشمند گوگل بدون نام نکسوس روانه بازار می‌شود

تلفن هوشمند گوگل بدون نام نکسوس

تنها چند روز از شایعاتی مبنی بر برنامه ریزی گوگل برای تولید تراشه های تلفن همراه خود برای دستگاه های اندرویدی شنیده می‌شود ، حال منابع نزدیک به گوگل اعلام کرده اند که این کمپانی می‌خواهد بدون کمک گرفتن از نکسوس ، نه تنها تراشه ها بلکه به صورت کامل تلفن هوشمند گوگل را با استفاده از نام تجاری خودش روانه بازار نماید.

به گزارش دیجی رو، اگر این اتفاق رخ دهد تلفن هوشمند گوگل رقیب سرسختی برای اسمارت فون شرکت‌های سامسونگ، ال‌جی،اچ‌تی‌سی و… خواهد شد که تمام آنها تاکنون در ساخت گوشی‌های نکسوس با این شرکت همکاری داشته‌اند.

گرچه گوگل در ساخت مستقل محصولاتی مانند عینک هوشمند گوگل و اخیراً تبلت پیکسل سی،هم بر روی نرم‌افزار و هم سخت‌افزار محصولات کنترل کامل فعالیت داشته اما با ادامه این روند در تلفن‌های همراه می‌توان گفت گوگل راه مایکروسافت را در پیش گرفته است که حالا شاهد محصولات فراوانی با برند مایکروسافت در بازارهستیم.

این اتفاق می‌تواند یک حرکت هوشمندانه برای کمپانی گوگل باشد و با استفاده از تیم نرم افزاری و سخت افزاری خود، بتواند دستگاه هایی را تولید کرده که با استفاده از سیستم عامل اختصاصی خودش، بهترین عملکرد را داشته باشند.

باید منتظر بود و دید که آیا گوگل می‌ تواند با ورود به زمینه ی توسعه سخت افزاری آیا همانند شرکت های بزرگی در این عرصه مانند مایکروسافت موفق خواهد بود یا خیر ؟