آموزش Google Now: دستورات مهم دستیار صوتی گوگل

آموزش Google Now

کاربران اپل با سیری، کاربران ویندوز 10 با کورتانا و کاربران اندروید نیز با استفاده از Google Now می‌توانند در انجام کار‌ها از دستگاه خود کمک بخواهند که البته در بین این سه دستیار صوتی، می‌توان گفت که Google Now یه سر و گردن از بقیه رقبا بالاتر است. آموزش Google Now

قابلیت Google Now با گفتن کلمه‌ی Ok Google و یا لمس کردن علامت میکروفون در پایین جستجوگر گوگل دستگاه‌های اندرویدی فعال شده و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

درحال حاضر بسیاری از کاربران تنها برای جستجو از این دستیار صوتی گوگل استفاده می‌نماید و از کارایی‌های گسترده آن بی‌خبرند. دیجی رو امروز قصد دارد تا با معرفی 18 کار مفید که با Google Now می‌توانید انجام دهید، شما را هرچه بیشتر با این دستیار صوتی قدرتمند آشنا نماید. آموزش Google Now

البته لازم به ذکر است که دستیار صوتی گوگل دارای تعدادی فرمان های صوتی آفلاین است که به وسیله آن میتوانید کارهایی را بدون انجام دادن آن و فقط با گفتن آن فرمان صوتی انجام دهید. متاسفانه فرمان های صوتی آفلاین در حال حاضر از زبان فارسی پشتیبانی نمیکند ولی این مشکل در حالت آنلاین وجود نخواهد داشت. البته Google Now بهترین پاسخ دهی را در زبان انگلیسی دارد بنابراین تصمیم گرفته ایم تا این آموزش را بر اساس زبان انگلیسی پیش ببریم. آموزش Google Now

 

اجرای یک اپلیکیشن

به وسیله این قابلیت شما قادر خواهید بود تا بدون حتی یکبار لمس صفحه نمایش دستگاهتان، برنامه مدنظر خود را اجرا نمایید. به عنوان مثال ابتدا با گفتن جمله OK Google، این دستیار صوتی را فرا می‌خوانیم. سپس با گفتن عبارت open Telegram شما به این دستیار دستور می‌دهید که اپلیکیشن تلگرام را اجرا نماید و اگر این اپلیکیشن در دستگاه شما موجود نبود، لینک دانلود آن در گوگل پلی را در اختیار شما قرار می‌دهد.(کافیست به جای Telegram هر برنامه ای را که خواستید بگویید)

Open برنامه مدنظر شما

تنظیم تایمر و زنگ بیدارباش

به یک روش بسیار سریع برای تنظیم یک ساعت بیدار باش نیاز دارید؟ Google Now در خدمت شماست ! کافیست تا با عبارت OK Google آن را فرا خوانده و بر اساس دادن دستوراتی از او بخواهید که برای شما یک زنگ بیدار باش تنظیم کند.

Set a timer for 15 minutet یک تایمر برای 15 دقیقه تنظیم کن

Set an alarm for 6:30 PM یک زنگ بیدارباش برای ساعت 6:30 دقیقه صبح تنظیم کن

 

تعریف واژه ها

این قابلیت یک قابلیت بسیار کاربردی برای دانش آموزان و دانشجویان زبان انگلیسی می‌باشد. چرا که به وسیله این قابلیت گوگل، آنها قادر خواهند بود تا در کمترین زمان ممکن، تمامی تعاریف یک واژه را به دست آورند. برای این کار ابتدا با کلمه OK Google باید دستایر صوتی گوگل را فرا خوانید سپس در ابتدای کلمه مدنظرتان، کلمه ی Define را بخوانید/

Define eponymous تعاریف کلمه ی گفته شده را نشان بده

یک رویداد ثبت کنید

اگر می‌خواهید یک رویداد و یا یک میهمانی در حضور ذهنتان بماند، با استفاده از Google Now می‌توانید به راحتی اقدام به ثبت آن نمایید.برای این کار شما باید در ابتدا مثل همیشه دستیار صوتی گوگل را فراخوانده، سپس همانند ترکیب زیر اقدام به ایجاد یک رویداد نمایید:

Create a meeting with شخص مدنظر  on روز مدنظر at  زمان مدنظر

 

تماس و ارسال پیامک

دو تا از قابلیت‌هایی که شاید خیلی مفید باشند، ایجاد یک تماس تلفنی و همچنین ارسال یک پیامک به وسیله Google Now است. این قابلیت در مواقعی که قادر به دست گرفتن تلفن همراه خود نیستید (همانند رانندگی و یا پخت و پز) بسیار به کار شما خواهد آمد.

بعد از آن که دستیار صوتی گوگل را فراخواندید، از او می‌توانید درخواست کنید تا با فرد مدنظر شما تماس بگیرد و یا برای او مطلبی که می‌گویید را پیامک کند.

علاوه بر آن شما قادر خواهید بود تا از طریق برنامه های ارتباطی مختلف همانند وایبر و تلگرام نیز اقدام به ارسال پیام بپردازید.

Call [شماره و یا اسم شخص مدنظر]

Call [شماره و یا اسم شخص مدنظر] [On speaker phone]  تماس با فرد با حالت صدای اسپیکر

Send [SMS] to [شخص مدنظر] , [متن مدنظر]

Send a [Telegram/Whatsapp/Viber] message to [شخص مدنظر]  پس از چند لحظه [متن پیام]  پس از چند لحظه [ok]

 

ارسال ایمیل

همانند ارسال پیامک شما قادر خواهید بود تا به ارسال ایمیل به دوستان و مخاطبان خود بپردازید.برای این امر طبق دستور زیر عمل نمایید.

Send [email] to [شخص مدنظر],[Subject :  موضوع مدنظر]

 

ناوبری

همه میدانیم که قابلیت ناوبری گوگل بزرگترین سرویس ناوبری موجود است. گوگل برای این سرویس خود یک تعامل خوب در بین Google Map و Google Now به وجود آورده است که کار را بیش از پیش برای کاربران آسان نموده است.

Navigate To  [مکان مدنظر]

How far is [karaj] from [Tehran] فاصله کرج از تهران چقدر است

 

ترجمه و تبدیل

اگر قصد ترجمه یک کلمه و یا متن خاصی را بین دو زبان مختلف دارید، با تعاملی که بین دو سرویس Google Translate و Google Now به وجود آمده است، شما قادر خواهید بود در کمترین زمان ممکن اقدام به این کار نمایید. علاوه بر این، می‌توانید بسیاری از مقادیر و استانداردها را نیز به یکدیگر تبدیل نمایید.

What is the meaning of Hello in Persian معنی کلمه مدنظر به فارسی چیست

What is [32] percent of [1024]? 32 درصد رقم 1024 چقدر است

Convert [3000 meter] to [ kilometer] تبدیل 3000 متر به کیلومتر

 

سیستمی و کنترلی

از طریق دستیار صوتی گوگل، می‌توانید به تغییر در تنظیمات تلفن همراه خود نیز پرداخته و کنترل آن را به وسیله Google Now انجام دهید. در زیر لیستی از این دستورات را نیز با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

Record a video ضبط یک ویدیو

Take a Picture یا Take a Photo گرفتن یک عکس

Turn On/Off [Bluetooth.Wi-fi.Flashlight] روشن و خاموش کردن تنظیمات تلفن همراه

4 دیدگاه

  1. “می‌توان گفت که Google Now یه سر و گردن از بقیه رقبا بالاتر است. ”
    دوست عزیز مطمئنی با کورتانا کار کردی؟ :/

  2. سلام
    با اینکه گزینه ‘ فراخواندن از طریق گفتن ok google ‘ را فعال کرده ام اما نمی توانم با گفتن ok google آن را فعال کنم و به نا چار باید برنامه را باز کنم!
    راهنمایی می کنین؟؟؟

Comments are closed.