گوگل در حال آزمایش قابلیت داشبورد در Google Now است

اگر از کاربران Google Now هستید یا اغلب مواقع از آن استفاده می‌کنید، ممکن است یک ویژگی جدید، شما را بیش از پیش به استفاده از آن علاقه‌مند سازد. طبق گزارش منتشر شده در Android Police، گوگل در حال آزمایش ویژگی جدیدی با نام “داشبورد” در Google Now است. متاسفانه این ویژگی در حال حاضر بسیار محدود بوده و در برخی مواقع هم به درستی عمل نمی‌کند.

با این حال آن چه می‌توانیم بگوییم این است که این صفحه اساسا تنها برای نمایش برخی چیزها و بررسی آن از نظر کاربران است.گفته شده که این ویژگی تمامی اطلاعات را از سرویس‌های مختلف گوگل جمع کرده و آنها را در داشبورد به نمایش می‌گذارد که شامل یادآوری‌ها، رویدادهای تقویم، لیست کارها، ایمیل‌ها و موارد دیگر می‌شود.

google_now_dashboard-640x388از طرفی عنوان شده که این ویژگی تنها مختص لانچر نکسوس‌ها است. گفته می‌شود که این لانچر تنها برای نکسوس‌های جدید گوگل است و اگر چنین فرضیه‌ای صحیح باشد، شایعه وجود برخی ویژگی‌های انحصاری نرم‌افزاری در نکسوس‌های 2016 قوت بیشتری می‌گیرد.

در هر صورت ما باید تا ماه آینده و شنیدن خبرهای بیشتر از گوگل منتظر بمانیم. گوگل معرفی سری جدید نکسوس‌های خود را برای 13 مهر (4 اکتبر) برنامه ریزی کرده است، ما در دو ماه آینده با یک بررسی خوب از نکسوس‌های HTC شما را از ویژگی‌های جدید این گوشی‌های هوشمند ارزشمند آگاه خواهیم کرد.