مقابله با تماس‌های اسپم به گوگل فون اضافه می‌شود

مقابله با تماس‌های اسپم به گوگل فون اضافه می‌شود

کاربران نکسوس و اندروید وان همواره از یک ویژگی منحصر به فرد به نام اپلیکیشن گوگل فون بهره می‌برند، این شماره گیر اختصاصی گوگل کارایی فوق العاده ای دارد و از قابلیت جستجوی گوگل برخوردار است که پیدا کردن مکان‌هایی که قصد تماس با آن‌ها دارید را برای شما ساده‌تر می‌کند و همچنین اطلاعات تماس وارد شده را به صورت خودکار نمایش می‌دهد، اکنون این برنامه به یک ویژگی جدید دیگر جهت مقابله با تماس‌های اسپم مجهز خواهد شد.

07.25-Android-SpamCallدر همین رابطه گوگل اعلام کرده هم اکنون به‌روز رسانی جدید اپلیکیشن گوگل فون همراه با ویژگی مقابله با تماس‌های اسپم در دسترس است. در این به روز رسانی جدید اگر نرم افزار شماره گیر گوگل تماسی مشکوک به اسپم دریافت کند به رنگ قرمز در می‌آید. علاوه بر این اگر برنامه موفق به شناسایی تماس اسپم نشد، شما می‌توانید به تاریخچه تماس‌های خود رفته و تماس مورد نظر را به عنوان اسپم نشانه گذاری کنید و شماره تماس آن‌ها را به گوگل گزارش کنید در این صورت گوگل این تماس‌ها را در آینده مسدود می‌کند. قابل ذکر است که برای استفاده از ویژگی مقابله با اسپم باید گزینه Caller ID را روشن نگه دارید، همچنین هر زمان که بخواهید می‌توانید ویژگی مقابله با اسپم را غیر فعال کنید.

می‌توان انتظار داشت گوگل هم از طریق افرادی که به دنبال شماره هستند و در نهایت به اسپم می‌رسند و هم به این دلیل که فیلتر اسپم چندین سال است در گوگل وویس وجود دارد منبع بزرگی از شماره‌های اسپم را در اختیار داشته باشد و همچنین گوگل به احتمال زیاد بر اساس پیام‌های صوتی گوگل وویس قادر به شناسایی شماره‌های اسپم می‌باشد.

اگرچه گوگل می‌گوید این اپلیکیشن تنها بر روی دستگاه‌های نکسوس و اندروید وان نصب می‌شود اما برخی معتقدند برنامه گوگل فون می‌تواند بر روی دستگاه‌های غیر نکسوسی نیز نصب شود. بنابراین بهتر است به گوگل پلی بروید و شخصاً این برنامه را امتحان کنید.

دانلود اپلیکیشن گوگل فون : گوگل پلی