تعداد کاربران Google Photos به ۱۰۰ میلیون کاربر رسید

تعداد کاربران Google Photos به ۱۰۰ میلیون کاربر رسید
تعداد کاربران Google Photos به ۱۰۰ میلیون کاربر رسید

Google Photos محصول عجیبی است، در واقع این محصول در اواخر ماه می منتشر شد اما بسیاری از امکانات این محصول برای مدت‌ها به عنوان قسمتی از گوگل پلاس وجود داشتند، امکاناتی همچون انیمیشن‌های خودکار فوق‌العاده، ویرایش، آپلود خودکار، و نسخه‌هایی محدود از قابلیت‌های جستجو. با این حال این نام‌گذاری به عنوان شروع به کار این محصول شناخته می‌شود و از زمان انتشار این محصول تا به حال گوگل فوتو توانسته به ۱۰۰ میلیون کاربر دست پیدا کند.

احتمالاً این سرویس شروع خوب خود را به دلیل استفاده آسان آن توسط کابران آن زمان گوگل پلاس یا به طور کلی کاربران اندروید به دست آورد، اما قابلیت فوق‌العاده جستجو و فضای نامحدود ذخیره‌سازی برای عکس‌های ۱۶ مگاپیکسلی و کمتر نیز در این زمینه کمک زیادی به این محصول کرد.

گوگل لیستی از استفاده‌های معمول از این سرویس را منتشر کرده است. خیلی از این حقایق احتمالاً‌ چیزهایی هستند که خودتان نیز می‌توانید حدس بزنید برای مثال کاربران بیش از هر چیزی، به غیر از دیگر افراد، از غذاهایشان عکس گرفته‌اند، و جشن‌های عروسی و کنسرت‌ها از رویدادهایی هستند که عکس‌های زیادی را شامل می‌شوند و بچه‌ها نیز از جستجوهای معمول این سرویس هستند. البته بعضی از این حقایق ممکن است به ذهن هیچ‌کس نرسد مثلا این‌که پاریس پرعکس‌ترین مکان این سرویس با تعداد عکس‌های بیشتری نسبت به نیویورک است و این‌که تمام اینترنت مختص گربه‌ها نیست و کاربران بیش از هر حیوان دیگری از سگ‌ها عکس گرفته‌اند.

گوگل همچنین مدعی است که این قابلیت آپلود خودکار عکس‌ها به کاربران کمک کرده است تا فضایی به اندنازه ۳۷۲۰ ترابایت را در دستگاه‌هایشان خالی نگاه دارند. البته معلوم نیست که این مقدار فضایی است که کاربران به جای ذخیره‌سازی محلی عکس‌ها توسط قابلیت آپلود خودکار عکس‌هایشان را آپلود کرده‌اند یا فضایی است که توسط استفاده از Google Photos Assistant از روی دستگاه کاربران خالی شده است. در هر صورت این عدد بسیار بزرگی است.