دانلود اپلیکیشن Google Photos از مرز 500 میلیون گذشت

اپلیکیشن Google Photos

در حال حاضر اپلیکیشن‌های محبوب زیادی هستند که شما می‌توانید آن‌ها را دانلود کرده و بر روی گوشی اندرویدیتان نصب کنید تا از بتوانید دسترسی به تصاویر گالریتان را نظم ببخشید. به هر حال به نظر می‌رسد اپلیکیشن Google Photos یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها در این بین است. این اپلیکیشن طی ماه‌های گذشته به‌روزرسانی‌های مختلفی را دریافت کرده است تا اینک دارای ویژگ‌های جدید سودمندی باشد.

این نقطه عطفی برای برنامه مدیریت تصاویری به نام Google Photos به حساب می‌آید که اینک بیش از 500 میلیون بار دانلود و نصب شده است. در حالی که گوگل سرمایه گذاری زیادی را برای به دست آوردن این اپلیکیشن کرده است، برای نخستین بار طی رویداد Google I/O سال گذشته میلادی بود که این شرکت تکنولوژی برای نخستین بار از آن رونمایی کرد. حال خیلی سریع یک سال و چند ماهی است که از عرضه این برنامه اندرویدی می‌گذرد و اینک صدها میلیون بار توسط کاربران مختلف سیستم عامل اندروید دانلود شده است. برای کسانی که علاقه‌مندند روند صعودی محبوبیت این اپلیکیشن را بدانند باید گفت که 4 ماه پس از عرضه رسمی این اپلیکیشن (ماه اکتبر) گوگل تأیید کهرد که 100 میلیون بار این اپلیکیشن توسط کاربران دانلود شده است. این آمار در ماه مه نیز به 200 میلیون کاربر فعال افزایش یافت که در اصل این آمار طی یک سال به دست آمد.

اپلیکیشن Google Photos
اپلیکیشن Google Photos

دورخیز Google Photos برای رسیدن به جمع اپلیکیشن‌های میلیاردی

البته یک نکته بسیار بزرگ که خیلی‌ها به آن توجهی ندارند این است که این روزها اپلیکیشن Google Photos بر روی اکثر گوشی‌های هوشمند اندرویدی از پیش بارگذاری شده است. بنابراین با آمار کلی فروش گوشی‌های هوشمند اندرویدی که البته رقمی قابل توجه است، ما نمی‌توانیم رقم دقیق کاربران این اپلیکیشن مدیریت تصاویر را به دست آوریم. در هر صورت اینک در فاصله یک سال و چند ماهه گوگل فوتوز موفق به جذب 500 میلیون کاربر شده است و اگر گوگل با همین روال پیش برود، بدون شک تا پایان سال 2017 میلادی این اپلیکیشن از مرز یک میلیارد دانلود خواهد گذشت؛ البته اگر زودتر از آن اتفاق نیافتد!