گوگل پیکسل و گوگل پیکسل XL در برابر گرد و غبار و ترشح آب مقاوم‌اند

گوگل پیکسل و گوگل پیکسل XL در برابر گرد و غبار و ترشح آب مقاوم‌اند

سه شنبه شب و با معرفی گوشی‌های جدید گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس آل، گوگل تقریباً تمام شایعات منتشر شده پیرامون این دو گوشی را به صورت رسمی تأیید کرد. حتی پس از معارفه نیز گزارشاتی منتشر که همکاری HTC در ساخت این گوشی‌ها را تأیید می‌کرد اما هنوز به یکی از ویژگی‌های مهم این دو گوشی اشاره نشده و آن هم قابلیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن آن‌ها است.

اکنون به گزارش Droid-life، گوگل تأیید کرده که هر دو گوشی از تأییدیه IP53 برخوردارند. عدد 5 در این تأییدیه به معنای مقاومت در برابر گرد و غبار (نه ضد گرد و غبار به طور کامل) است اما عدد 3 به معنای ضد آب بودن آن‌ها نیست. در واقع تعریف مناسب‌تر برای عدد 3 در این تأییدیه این است که دیوایس های دارای این تاییده در برابر ترشحات و پاشیدن آب مقاوم هستند. در این رابطه در توضیح رسمی برای تاییده IPx3 آمده است: «پاشیدن آب به شکل اسپری بر روی دیوایس تا زاویه 60 درجه عمودی هیچگونه آسیبی به دستگاه وارد نمی‌کندبنابر این می‌توان گفت پیکسل‌ها زیر باران قابل استفاده هستند اما نمی‌توانید آن‌ها را با خود به استخر ببرید.

به طور کلی می‌توان مقاومت دو گوشی گوگل پیکسل و گوگل پیکسل XL در برابر گرد و غبار و ترشحات را با مقاومت گوشی HTC 10 مقایسه کرد که آن هم از تأییدیه IP53 برخوردار است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید