آزمایش سرعت: گوگل پیکسل ایکس ال در برابر ال جی وی 20 [تماشا کنید]

گوگل پیکسل ایکس ال یکی از دو گوشی هوشمند جدیدی است که شرکت گوگل اخیراً آن را عرضه کرده است. این اسمارت فون‌ها جدیدترین تلاش گوگل برای جلب نظر کاربران می‌باشند که به قدرتمندترین پردازنده‌ی موجود در بازار، یعنی تراشه‌ی اسنپ دراگون 821 شرکت کوالکام مجهز شده‌اند. جدیدترین چیپست کوالکام با بهبودهایی نسبت به پردازنده‌ی نسل قبل خود تولید شده است. اسنپ دراگون 820 ای که شاهد استفاده‌ی از آن در بسیاری از پرچم‌داران شرکت‌های مختلف در سال 2016 بودیم.

بیشتر بخوانید:

یکی از این پرچم‌داران، فبلت رده بالا و جدید شرکت ال جی با عنوان وی 20 می‌باشد. شاید این سؤال در ذهن شما هم شکل گرفته باشد؛ گوگل پیکسل در برابر گوشی هوشمندی با فناوری کمی قدیمی‌تر چگونه عمل خواهد کرد؟ این پرسشی است که نویسندگان وب سایت PhoneBuff به دنبال پاسخ آن رفته‌اند و تلاش کرده‌اند با کنار هم قرار دادن این دو اسمارت فون، به جواب برسند. گوگل پیکسل ایکس ال در این آزمایش سرعت، موفق می‌شود با داشتن سرعتی بالاتر، وی 20 را از پیش رو بردارد؛ البته تنها در ابتدای این آزمایش.

پیکسل ایکس ال موفق شد دور نخست را طی مدت زمان یک دقیقه و 36 ثانیه به پایان برساند. ال جی وی 20 اما به 7 ثانیه بیشتر برای تمام کردن کارش نیاز داشت و رکورد یک دقیقه و 43 ثانیه‌ای را از خود بر جای گذاشت. البته اگر منصفانه بگوییم، 7 ثانیه چندان مدت زمان چشم‌گیری به نظر نمی‌رسد. فبلت پرچم‌دار ال جی شاید در آزمایش سرعت کمی نسبت به گوگل پیکسل ایکس ال ضعیف‌تر عمل کرده باشد، اما در بخش مدیریت حافظه (Memory Management) برای پیکسل ایکس ال حرفی برای گفتن باقی نگذاشت.

ال جی وی 20 برای به پایان رساندن دور دوم به مدت زمان 2 دقیقه و 27 ثانیه نیاز داشت، در حالی که پیکسل ایکس ال در این قسمت رکورد 2 دقیقه و 57 ثانیه‌ای را به نام خود ثبت کرد. گوشی هوشمند کره‌ای‌ها موفق شد با اختلاف چشم‌گیر 30 ثانیه‌ای رقیبش را مغلوب کند. این اولین‌باری نیست که گوگل پیکسل ایکس ال جدال را به رقیبی قدیمی‌تر و ضعیف‌تر واگذار می‌کند، پیش از این نیز شاهد شکست این اسمارت فون شرکت گوگل در برابر سامسونگ گلکسی اس 7 اج و اپل آیفون 7 پلاس بودیم. البته نتایج این آزمایش‌ها به هیچ عنوان نشان‌دهنده‌ی خوب نبودن گوشی‌های پیکسل گوگل نمی‌باشد. در استفاده‌های واقعی و روزمره، به احتمال فراوان هیچ کسی متوجه این تفاوت‌ها خواهد شد. بنابراین تا زمانی که از گوشی هوشمند گوگل پیکسل‌تان لذت می‌برید، نظر بقیه چه اهمیتی دارد؟

ویدیوی این آزمایش سرعت میان گوگل پیکسل ایکس ال و ال جی وی 20 را می‌توانید در پایین مشاهده کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید