نخستین تلفن هوشمند غیرنکسوسی گوگل امسال عرضه می‌شود

تلفن هوشمند گوگل پیکسل

شاید شما هم مثل ما مدت زمان زیادی است که در انتظار تحقق این شایعه هستید که آیا خود گوگل تلفن‌های هوشمند خود را طراحی خواهد کرد و یا بار دیگر شرکت‌های شخص ثالثی نظیر ال‌جی و هواوی این وظیفه را بر عهده خواهند گرفت!

تلفن هوشمند گوگل پیکسل

منابع مختلفی به روزنامه تلگراف گزارش داده‌اند که کمپانی گوگل تا قبل از پایان سال یک تلفن هوشمند با کنترل شدیدتری روانه بازار خواهد کرد. گفته می‌شود که بخش طراحی، تولید و نرم افزار مربوط به این تلفن هوشمند بر عهده خود گوگل خواهد بود تا نخستین تلفن هوشمند تمام و کمال گوگلی را پس از تبلت گوگل پیکسل C تجربه کنیم. در حال حاضر هیچ جزئیاتی از این تلفن هوشمند در دسترس نیست اما احتمالاً گوگل محصول منحصر به فردی را طراحی خواهد کرد که نسبت به تلفن‌های نکسوسی تا به حال طراحی شده توسط شرکت‌های شخص ثالث، کاملاً متفاوت خواهد بود. تبلت گوگل پیکسل C به نظر می‌رسد که می‌تواند کیفیت ساخت و نوع طراحی گوگل را برایمان روشن کند تا بدانیم انتظار چه محصولی را داشته باشیم.

تلفن هوشمند گوگل پیکسل

کمپانی گوگل تا بدین لحظه به تیتر جالب منتشر شده در روزنامه تلگراف واکنشی نشان نداده است. این‌گونه که به نظر می‌رسد گوگل هیچ ترسی از درز این خبر به بیرون ندارد. «ساندار پیچای» مدیرعامل کمپانی گوگل اخیراً مطالبی را در خصوص ورود گوگل به عرضه طراحی محصولات الکترونیک بیان کرده است. هرچند که در این راه گوگل با چالش‌های بسیار جدی روبه‌رو است. آیا گوگل مایل است تا به شرکای سخت افزاری خود به جهت تولید محصولاتی مجهز به سیستم عامل ساخت خود این شرکت ادامه دهد و یا آنکه گوگل فکر‌های بزرگ‌تری در سر می‌پروراند و قدرت آن را دارد تا محصولاتی بهتر و موفق‌تر از پروژه نکسوس به راه بی‌اندازد؟ اما لازم به ذکر است که حتی اگر چنین خبری شایعه باشد؛ استراتژی سخت افزاری گوگل هیچ‌گاه دوست ندارد همان چیزی باشد که در حال حاضر است!