گوگل اهراز هویت دو مرحله‌ای را آسان‌تر می‌کند

اهراز هویت دو مرحله‌ای، این روزها یک راه حل امنیتی لازم به حساب می‌آید و بسیاری از خدمات دهندگان آنلاین برای ایجاد امنیت در حساب کاربری مشتریان خود از اهراز هویت دو مرحلیای استفاده می‌کنند. با این حال این ویژگی ممکن است برای برخی کاربران سخت و پیچیده باشد و یا آنکه تکرار این کار و وارد کردن کد مربوطه در هر بار وارد شدن به سرویس بسیار خسته کننده است.

به نظر می‌رسد گوگل تصمیم گرفته تا این روند را آسان و سریع‌تر کند. در حال حاضر کاربران برای ورود به هر سایت باید کد یکبار مصرف را وارد کنند اما در روش گوگل، کاربر می‌تواند برای ورود به سرویس‌های مختلف از گوشی خود بهره بگیرد. در دستگاهای اندرویدی این ویژگی با یک اعلانیه بر روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد اما کاربران iOS باید برنامه Google Search را بر روی دستگاه خود نصب کنند.

google-auth

این اعلانیه به شما نشان می‌دهد که “آیا می‌خواهید وارد حساب کاربری خود شوید؟” و سپس کاربر با انتخاب گزینه تأیید می‌تواند به راحتی وارد حساب کاربری خود شود. این راه حل بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از وارد کردن کد به نظر می‌رسد. این قابلیت به صورت خودکار فعال نمی‌شود و شما باید از طریق تنظیمات حساب کاربری گوگل خود آن را فعال کنید.

این حرکت بسیار شبیه به حرکتی است که شرکت بلیزارد در به‌روزرسانی اخیر Battle.net انجام داده است و هنگام ورود به آن با استفاده از یک اعلانیه از کاربر اجازه ورود را می‌گیرد، به نظر می‌رسد از این پس شاهد سرویس‌های بیشتری با پشتیبانی از چنین قابلیتی باشیم.