قابلیت مخفی سازی گروه ها و تهیه پشتیبان از چت ها به گوگل الو اضافه شد

گوگل این روز ها در تلاش است تا بتواند در زمینه ارتباطات جمعی حرکتی بزرگ کند، و اپلیکیشن های خودش را به عنوان بهترین و سریع ترین اپلیکیشن ها در این زمینه در اختیار عموم قرار دهد. به همین خاطر بعد از Hangout که زیاد مورد توجه قرار نگرفت، اپلیکیشن Allo را منتشر کرد و روز به روز در حال توسعه دادن آن است. هنوز قابلیت پشتیبانی از SMS و استفاده از وب برای این اپلیکیشن فراهم نشده است، اما گوگل قصد دارد تا قابلیت پشتیبان گیری از چت ها و مخفی سازی گروه ها را به این اپلیکیشن اضافه نماید.

با استفاده از قابلیت پشتیبان گیری از چت ها، می توانید از آنها در گوشی خود، و یا در Google Drive نسخه پشتیبان تهیه کرده و از آنها نگهداری کنید. با این کار می توانید خاطراتتان از چت های ارزشمند و خاطره انگیز را مرور کنید.
پیش از این قابلیت مخفی سازی چت های خصوصی برای کاربران در این اپلیکیشن فراهم بود، اما این بار گوگل امکان مخفی سازی چت های گروهی را در Allo فراهم آورده است. با این کار می توان از روش رمز گذاری end-to-end استفاده کرد و برای چت ها تاریخ انقضا گذاشت. متاسفانه هنوز Google Assistant و Smart Replies در چت های گروهی قابل دسترس نیستند.

در آخر، گوگل قابلیت پیش نمایش لینک های URL را در چت ها فراهم کرده که می توان قبل از باز کردن لینک، پیش نمایشی از محتویات آن را نشان دهد. این قابلیت با استفاده از سرور های گوگل انجام می شود که از امروز راه اندازی می شود.

اپلیکیشن تماس ویدیویی گوگل، یعنی Duo نیز این روز ها در حال یکه تازی در این زمینه است. این اپلیکیشن با اینکه جزو برنامه های اجباری گوگل در گوشی های جدید است، اما در حال حاضر حدود 50 میلیون بار از Play Store دانلود شده که آمار بسیار خوبی برای این اپلیکیشن نو ظهور است. از این به بعد تمامی دستگاه های اندرویدی که تولید و توزیع می شوند باید این اپلیکیشن را بصورت اجباری و پیش فرض بصورت از پیش نصب شده داشته باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید