مرور امن Safe Browsing به نسخه اندروید مرورگر کروم رسید

Safe Browsing کروم اندروید

گوگل با عرضه یک بروزرسانی امنیتی برای مرورگر کروم پلتفرم اندروید، قابلیت مرور امن Safe Browsing را بر روی این پلتفرم هموار کرده است تا کاربران از سایت‌های دارای تروجان در امان بمانند.

همانطور که می‌دانید مرور امن Safe Browsing نسخه دسکتاپ این مرورگر، از سال 2012 بود که آغاز به کار کرد که در آن زمان مرورگر کروم بیش از نیم میلیارد کاربر را تحت پوشش خود قرار می‌داد، اما حالا به لطف استفاده مردم از اسمارت‌فون‌ ها برای وبگردی، این رقم به بیش از یک میلیارد رسیده است و دیگر وقت آن فرا رسیده تا کاربران اندرویدی گوگل کروم نیز از این قابلیت امنیتی خوب استفاده نمایند.

مرور امن Safe Browsing چیست؟

مرور امن یا Safe Browsing کاربر را از نرم افزار‌های خطرناک و مخرب سایت‌هایی که از نظر گوگل غیرقابل اعتماد هستند را محفوظ نگاه میدارد.

گوگل در راستای ایمن سازی سطح اپلیکیشن‌ها، فروشگاه خود را ایمن کرده بود.حال پس از افزایش امنیت مرورگر کروم، کمی بیشتر خیال کاربران خودش را راحت نموده است.هم اکنون از نسخه 46 مرورگر گوگل کروم به بعد، با استفاده از این تکنولوژی به نظر کاملاً امن می‌رسد و کاربران می‌توانند بدون نگرانی از وب سایت‌های مخرب به وبگردی مشغول شده و وظیفه امنیت وبگردیشان را به گوگل بسپارند.

Safe Browsing کروم اندروید

چگونه قابلیت مرور امن Safe Browsing غیرفعال می‌شود؟

کاربرانی که از نسخه 46 به بعد این مرورگر استفاده می‌نمایند قادر خواهند بود تا از بخش Settings و سپس در بخش Privacy، پس از برداشتن تیک گزینه Safe Browsing، این قابلیت را غیر فعال نمایند.

Safe browsing گوگل کروم

امیدواریم که این مطلب مفید واقع شده باشد.