وبسایت جدید گوگل امکان تجربه هوش مصنوعی را در اختیار شما می‌گذارد

وبسایت جدید گوگل امکان تجربه هوش مصنوعی را در اختیار شما می‌گذارد

گوگل روز گذشته از وبسایت جدیدی رونمایی کرد که با نام A.I. Experiments شناخته می‌شود وداخل آن تحقیقات هوش مصنوعی گوگل در اختیار همگان قرار می‌گیرد و کاربران می‌توانند آن‌ها را مورد آزمایش قرار دهند. این پروژه همچنین شامل یک بازی که حدس میزند شما در حال نقاشی چه چیزی هستند، یک اپلیکیشن دوربین که اشیایی که رو به روی آن قرار می‌دهد را شناسایی می‌کند و یک اپلکیشن که ترانه دو صدایی با شما اجرا می‌کند، می‌باشد.

گوگل می‌گوید هدف اصلی این سایت این است که تکنولوژی‌های ماشینی خود را دسترس مردمی قرار دهد که به موضوع هوش مصنوعی علاقه دارند اما از دانش فنی لازم برای تجزیه مقالات علمی که در آن‌ها این نوع پروژه‌ها منتشر می‌شوند برخوردار نیستند. در عوض، این سایت دمویی از پروژه را در اختیار شما می‌گذارد که اجازه می‌دهد با پروژه‌های توسعه یافته توسط گوگل در زمینه تکنولوژی هوش مصنوعی ارتباط برقرار کنید.

به عنوان مثال، یک پروژه که با نام “Quick, Draw!” شناخته می‌شود، یک بازی است که از شما می‌خواهد در یک زمان محدود چیزی نقاشی کنید و هوش مصنوعی اپلیکیشن در این فرصت حدس میزند که شما در حال کشیدن چه چیزی هستید.

علاوه بر پروژه‌های ذکر شده، دو پروژه دیگر با نام‌های Giorgio Cam و Thing Translator نیز در این برنامه وجود دارند. Giorgio Cam اشیایی که رو به روی دوربین اسمارت فون شما قرار می‌گیرد را شناسایی می‌کند و آن‌ها را به ترانه یک موسیقی تبدیل می‌کند. Thing Translator نیز از مترجم گوگل استفاده می‌کند تا اشیایی که به آن‌ها اشاره می‌کنید را به زبان‌های مختلف ترجمه کند.

علاوه بر این؛ گوگل تمام کدهای مربوط به تجربه هوش مصنوعی خود را بر روی Github قرار داده است بنابراین توسعه دهندگان می‌توانند از این ابزار استفاده کنند و اپلیکیشن های مشابه ای طراحی کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید