آیا هک تلگرام حقیقت دارد؟

آیا هک تلگرام حقیقت حقیقت دارد؟
آیا هک تلگرام حقیقت حقیقت دارد؟

با افزایش روز افزون استفاده از شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام کاربران نسبت به هک اکانت کاربری خود بسیار نگران‌ می‌باشند از این‌رو بران شدیم تا نوضیحی مختصر در این مورد برای شما ارائه کنیم.

در حقیقت در حال حاضر هک تلگرام بی معناست و همانطور که می‌دانید این شبکه اجتماعی یکی از امن‌ترین سرویس‌های پیام رسان می‌باشد و اگر با جملات و با تبلیغات درمورد هک تلگرام و … مواجه شدید، بدانید اینگونه فعالیت‌ها جنبه تبلیغاتی داشته و تاکنون به طورعملی هیچ گونه نفوذی در این شبکه پیام رسان گزارش نشده است، تا جایی که مدیران این سرویس برای هک تلگرام جایره بسیار خوبی در نظر گرفته اند.

در حالت کلی هک تلگرام از ضعف مدیریتی کاربران نشات می گیرد. نفوذگران و افرادی که با تبلیغ هک تلگرام افکار کاربران را به خود مشغول کرده‌اند در حقیقت با استفاده از سادگی این دسته از افراد از راه‌های غیر معمولی مانند ارسال لینک های آلوده‌ی ویروسی اقدام به جاسوسی و یا بدست گرفتن اکانت کاربری افراد می نمایند.

در حالت کلی به چند روش می‌توان به اکانت کاربری شخص دیگری دسترسی پیدا کرد و یا به جاسوسی از اطلاعات موجود در گوشی وی پرداخت. بنابراین توصیه می‌کنیم در هنگام استفاده از اپلیکیشن تلگرام و حتی دیگر اپلیکیشن‌ها به چند نکته ضروری توجه نمایید:

  • در هنگام استفاده از گروه ها، ربات‌ها و یا حتی کانال ها وارد لینک‌های مشکوک نشوید.
  • کمتر به عضویت کانال ها، ربات‌ها و گروه های غیر معتبر در آیید.
  • لینک های عضویت تلگرامی با آدرس https://telegram.me آغاز می شوند بنابراین بر روی لینک های فاقد این آدرس به هیچ وجه کلیک نکرده مگر در کانال های رسمی و معتبر.
  • به غیر از نصب نسخه اصلی اپلیکیشن تلگرام از نصب و استفاده دیگر اپلیکیشن های مشابه با نام تلگرام که در فروشگاه‌های اپلیکیشن موجود است، خودداری نمایید.
  • تا جایی که ممکن است اپلیکیشن خود را به روز نگه داشته و همیشه آخرین نسخه منتشر شده را نصب نمایید.

توجه داشته باشید که بیشتر نفوذگران از طریق نصب اپلیکیشن‌های جاسوسی بر روی دستگاه موفق می‌شوند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند و جالب است که نام این کار را نیز هک می‌نامند در حالی که باید بدانید اینگونه اپلیکیشن‌ها در فروشگاه‌های اپلیکیشن از جمله گوگل پلی به رایگان موجود و در دسترس کاربران قرار دارد، به گونه ای که با نصب آن بر روی دستگاه هدف می توان به تمامی اطلاعات موجود در گوشی و یا تبلت اشخاص دسترسی پیدا کرد و حتی کنترل دستگاه را نیز به دست گرفت.

در آخر اگر با هرگونه مشکلی برخورد کردید، ابتدا وارد بخش تظیمات اپلیکیشن تلگرام شوید و در قسمت Active Sessions دستگاه‌های متصل به کانت کاربری خود را بررسی کرده و اگر نام گوشی و یا تبلتی غیر از دستگاه‌های شما در لیست بود با زدن گزینه Terminate All Other Sessions آنها را غیر فعال نمایید تا از هر گونه نفوذ در اطلاعات و ناحیه کاربری شما جلوگیری شود.