کروم بیت ایسوس؛ تبدیل مانیتور و تلوزیون به کامپیوتر کرومی

Asus Chromebit

در سال 2015، ایسوس و گوگل با همکاری یکدیگر از محصولی به نام کروم بیت رونمایی کردند که این کروم بیت با استفاده از کابل HDMI به تلویزیون و یا مانیتور شما وصل می‌شود و دستگاه شما را به یک مینی کامپیوتر با سیستم عامل کروم تبدیل می‌کند یا در حقیقت یک کروم بیس در اختیار شما می‌گذارد.

کروم بیت در حقیقت یک کیس بزرگ کامپیوتری نیست و تنها یک دانگل کوچک است که کار را بیش از پیش برای علاقه مندان به این سیستم عامل نو پا آسان نموده است. در واقع میتوان کروم بیت ایسوس را یک محصول به صرفه اقتصادی جهت لذت بردن از سیستم عامل کروم نامید.

این گجت 100 دلاری در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شود و در واقع گزینه‌ای ایده آل برای افرادی است که فاقد یک تلویزیون هوشمند می‌باشند و دوست دارند که لذت استفاده از آن را تجربه نمایند.

ایسوس از سخت افزار‌ی معقول برای محصول خود استفاده کرده است. در حال حاضر Chromebit ایسوس از یک تراشه Rockchip 3288، دو گیگابایت رم و حافظه داخلی 16 گیگابایتی استفاده می‌نماید. همچنین کاربران از طریق پورت USB، بلوتوث 4 و همچنین وای-فای 802.11 ac قادر به ارتباط با این کروم بیت می‌باشند که حتی می‌توان از طریق اتصال یک هاب به پورت یو اس بی، از کیبورد و ماوس نیز در کنترل این دستگاه استفاده نمود.