با اپلیکیشن جدید پینت برای ویندوز 10 آشنا شوید

با اپلیکیشن جدید پینت برای ویندوز 10 آشنا شوید

مایکروسافت بر روی ورژن جدیدی از اپلیکیشن پینت (Paint) برای ویندوز 10 کار می‌کند و در تلاش است در آینده این نسخه جدید را جایگزین نسخه فعلی و کلاسیک این برنامه کند.

پینت یکی از اپلیکیشن های قدیمی مایکروسافت است که همراه با تمام نسخه‌های ویندوز عرضه می‌شود و همانطور که میدانید یک ویرایشگر پایه‌ای عکس برای انجام کارهای ساده و ویرایش‌های سبک است.

در حالیکه برخی هنرمندان برای خلق آثار قابل توجه هنری از پینت استفاده می‌کنند اما اغلب کاربران ویندوز برای انجام کارهای سنگین و مهم، اغلب به برنامه‌های ویرایشگر دیگر مراجعه می‌کنند و چندین جایگزین رایگان نظیر Paint.Net و Gimp و جایگزین‌های هزینه ای نظیر فوتوشاپ برای این برنامه وجود دارند.

اکنون به نظر می‌رسد مایکروسافت برای جذب این کاربران به سمت خود قصد ایجاد تغییر و نوآوری در برنامه پینت را دارد و در این رابطه دو ویدیو تبلیغاتی جدید در توییتر فاش شده که از محیط کاربری جدید برنامه پینت و ویژگی‌های آن رونمایی می‌کند. نسخه جدید برنامه پینت قرار است به عنوان یک اپلیکیشن برای پلتفرم‌های مختلف عرضه شود و مایکروسافت در نهایت آن را همراه با ویندوز 10 نیز عرضه خواهد کرد اما احتمالاً زمان عرضه آن همزمان با انتشار به‌روزرسانی Redstone 2 و در نیمه نخست سال 2017 خواهد بود، البته این احتمال نیز وجود دارد که نسخه جدید پینت تا آن زمان برای انتشار عمومی آماده نشود و انتشار آن تا به‌روزرسانی Redstone 3 در نیمه دوم سال 2017 به طول انجامد.

اگر رابط کاربری نسخه جدید پینت را با نسخه قدیمی آن مقایسه کنید متوجه تفاوت‌های بسیاری می‌شوید و به نظر می‌رسد مایکروسافت نسخه جدید این برنامه را برای استفاده لمسی و به وسیله قلم بهینه کرده است. نوار منو نیز در نسخه جدید حذف شده و آیکون‌ها کمی بزرگتر از قبل شده‌اند. همچنین زمانیکه بر روی یک آیکون کلیک می‌کنید یک سایدبار همراه با ابزارهای گوناگون برای شما نمایان می‌شود.

در ادامه نگاهی به ویدیوی معرفی نسخه جدید پینت داشته داشته باشیم:

یکی از بزرگترین ویژگی‌های نسخه جدید پینت احتمالاً پشتیبانی از اشیای سه بعدی خواهد بود و همانطور که مشاهده می‌کنید ویدیوی معرفی به طور ویژه بر روی این ویژگی تمرکز کرده اما به استیکرها و محتوای عمومی نیز اشاره می‌شود.

اگرچه قطعاً نسخه جدید پینت محبوب بیشتری نسبت به اپلیکیشن 3D Builder که مایکروسافت آن را همراه با تمام نسخه‌های ویندوز 10 عرضه می‌کند به دست می‌آورد اما باید دید آیا ویژگی ساخت سه بعدی در نسخه جدید پینت می‌تواند به شکل قابل قبولی نظر عموم کاربران را به خود جلب کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید