کمپانی‌های اینترنتی چه درخواست‌هایی از دونالد ترامپ دارند؟

کمپانی‌های اینترنتی چه درخواست‌هایی از دونالد ترامپ دارند؟

در ماه جولای امسال، 145 کمپانی تکنولوژی بزرگ از ترامپ به عنوان «یک فاجعه برای نوآوری» یاد کردند، اما اکنون که وی به عنوان رییس جمهور ایالت متحده آمریکا انتخاب شده است برخی کمپانی‌ها در تلاشند تعامل دو طرفه‌ای با آقای ترامپ برقرار کنند.

در این رابطه، انجمن اینترنت که از 40 شرکت برتر اینترنتی نظیر Airbnb، آمازون، فیسبوک، گوگل، لینکدین، نتفلیکس، توییتر، اوبر و یاهو تشکیل شده در روز دوشنبه نامه سر گشاده‌ای منتشر کرد و در آن ضمن تبریک پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات، یک لیست طولانی از از مواضع سیاسی خود ارائه کرد که امیدوار است در طول دوران ریاست آقای ترامپ به آن‌ها توجه شود.

برخی از موارد مهم این لیست عبارتند از:

  • حفظ ماده 230 از قانون رعایت عفت عمومی در مطبوعات، تا به این وسیله کمپانی‌های اینترنتی به دلیل گفته‌های کاربران خود و فعالیت آنلاین آن‌ها مورد شکایت قرار نگیرند.
  • حفظ ماده 512 از قانون کپی رایت هزاره دیجیتال، تا به این وسیله کمپانی‌های اینترنتی به دلیل حذف مطالب نقض کننده کپی رایت که توسط کاربران آپلود شده‌اند مورد شکایت قرار نگیرند. (مانند عکس‌های دارای کپی رایت یا ویدیوهای یوتیوب)
  • اصلاح قانون 30 ساله حریم خصوصی در ارتباطات الکترونیکی، صندوق پست الکترونیکی کاربران دارای همان مشخصه‌های امنیتی صندوق پست باشد.
  • حمایت از رمزنگاری قدرتمند (ترامپ پیش از این اعلام کرده بود اپل به دلیل عدم همکاری با FBI برای آنلاک کردن آیفون مربوط به تروریست‌ها باید تحریم شود.)
  • اصلاح ماده 702 از قانون نظارت بر اطلاعات خارجی که به NSA اجازه می‌دهد بدون در اختیار داشتن حکم، ارتباطات آنلاین را جمع آوری کند.
  • ارائه قانون حمایت از کپی رایت مشابه برای کمپانی‌هایی که خارج از ایالت متحده آمریکا مشغول به فعالیت هستند.
  • اصلاح اداره ثبت اختراعات آمریکا برای جلوگیری از پتنت ترول ها، پتنت ترول یک اصطلاح برای شرکت‌هایی است که بر اساس پتنت هایی که در واقع تولید نمی‌شوند بر علیه سایر کمپانی‌ها شکایت می‌کنند.

به طور کلی در حال حاضر مشخص نیست ریاست جمهوری ترامپ چه تاثیری بر روی تکنولوژی و کمپانی‌های فعال در این زمینه خواهد داشت، با این حال فعلاً باید منتظر ماند و دید خواسته شرکت‌های بزرگ تکنولوژی از وی به کجا می‌رسد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید