فرمان “Hey Cortana” از نسخه اندرویدی کورتانا حذف شد!

hey cortana disable in android

هنگامی که دستیار صوتی مایکروسافت به نام کورتانا برای استفاده در دستگاه‌های اندرویدی پورت شد، بسیاری از مردم بر این باور بودند که به زودی قابلیت صدا زدن دستیار گوگل با فرمان Ok Google، با استفاده از کورتانا کمرنگ تر از پیش خواهد شد. اما حالا از مایکروسافت خبر می‌رسد که این کمپانی، به دلیل نامعلومی فرمان صوتی “Hey Cortana” را از اپلیکیشن اختصاصی کورتانا بر روی پلتفرم اندروید حذف کرده است.البته ما نیز دلیل این کار مایکروسافت را نمی‌دانیم اما حدس و گمانه هایی در این مورد  وجود دارد.

با توجه به گزارش سایت معروف ردیت که در آن از به وجود آمدن مشکل در میکروفون دستگاه‌های اندرویدی با ایجاد یک تداخل در بین Google Now و Cortana خبر می‌دهد، به نظر می‌رسد که مایکروسافت جانب احتیاط را رعایت کرده و فعلاً این قابلیت را از دستیار صوتی خود در پلتفرم اندروید حذف نموده است.

البته این قابلیت برای تمامی مناطق غیرفعال نشده است و در حال حاضر در برخی از مناطق دنیا غیرفعال شده است. ولی با این رویه به نظر می‌رسد که به زودی در تمامی قسمت‌های این کره خاکی، چنین تصمیمی اتخاذ شود.
در حال حاضر مایکروسافت این خبر را تایید نکرده است و باید منتظر ماند و دید که دلیل این امر آیا تداخل ذکر شده است و یا چیز دیگری خواهد بود!