پنهان کردن نام و ایمیل کاربر در صفحه لاگین ویندوز 10

صفحه لاگین ویندوز 10

اگر شما برای وارد شدن به ویندوز 10 از یک اکانت مایکروسافت استفاده می‌کنید، در صفحه لاگین نام و آدرس ایمیل شما به نمایش درخواهد آمد. این قضیه مشکلات امنیتی زیادی را می‌تواند برای شما به وجود آورد. به خصوص اگر شما با لپ‌تاپ خود در یک مکان عمومی قصد ورود به ویندوزتان را داشته باشید،

اما نگران نباشید. جهت حل این مشکل و پنهان کردن نام و اطلاعات شما یک راه وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

برای انجام اینکار ما می‌بایست تغییراتی را در رجیستری اعمال کنیم. ابتدا استارت را زده و سپس عبارت regedit را تایپ نمایید. پس از وارد شدن به regedit شما به تنظیمات رجیستری ویندوزتان دسترسی پیدا خواهید کرد. از سمت چپ به مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE > Software > Microsoft > CurrentVersion > Policies > System رفته و بر روی گزینه dontdisplaylastusername دوبار کلیک نمایید. عبارت وارد شده (0) را به 1 تغییر دهید و بر روی کلید OK کلیک کنید.

regedit-username-670x286

regedit-username-value

سپس در قسمت راست و در یک فضای خالی کلیک راست کرده و گزینه DWORD را انتخاب کنید. نام این کلید را DontDisplayLockedUserID گذاشته، دو بار بر روی آن کلیک کرده و مقدار وارد شده (0) را به عدد 3 تغییر دهید. در انتها نیز کلید OK را بفشارید.

regedit-new-dword

regedit-new-dword2

regedit-new-dword3

دفعه بعد که شما قصد ورود به ویندوز خود را داشته باشید، اطلاعات کاربری شما نمایش داده نخواهند شد.

2 دیدگاه

  1. با درود به شما
    من این کار رو بطور کامل انجام دادم
    اما متاسفانه نه ایمیل outrlook ام رو به یاد دارم نه یوزر و پسوردم رو راهی هست که بتونم قفل صفحه ورود به ویندوز رو بشکونم؟

Comments are closed.