چگونه از لیست مخاطبین در آیفون خروجی و پشتیبان بگیریم؟

صادر کردن لیست مخاطبین آیفون

اگر از کاربران گوشی‌های آیفون اپل بوده باشید حتماً اطلاع دارید که امکان استخراج لیست مخاطبین این گوشی‌ها بدون نیاز به برنامه‌ای دیگر و به صورت پیش‌فرض بوسیله خود گوشی، وجود ندارد. به همین دلیل تا پیش از این کاربران آیفون اپل مجبور بودند تا از برنامه‌های خاصی که برای همین منظور طراحی شده‌اند استفاده کنند و یا به سراغ نسخه ویندوز و یا مک آیتونز بروند.

البته مشکلی که در این بین وجود دارد این است که با به‌روزرسانی گوشی آیفون ممکن است اپلیکیشن‌های شخص ثالث و یا برنامه آیتونز امکان استخراج لیست مخاطبین را از دست بدهند. در واقع پس از به‌روزرسانی سیستم عامل گوشی به آی او اس 9 امکان استخراج لیست مخاطبین آیفون غیر فعال خواهد شد. البته خوشبختانه هنوز هم امکان استفاده از سرویس iCloud برای خروجی گرفتن از لیست مخاطبین و تهیه نسخه پشتیبان از آن در همه نسخه‌های آی او اس وجود دارد که در ادامه قصد داریم این روش را توضیح دهیم.

نحوه استخراج لیست مخاطبین گوشی‌های آیفون

با استفاده از سرویس ابری iCloud به راحتی و صرف‌نظر از نسخه سیستم عامل آی او اس گوشی خود می‌توانید لیست مخاطبین را به هر گوشی دیگری و یا به یک سیم کارت جدید انتقال دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت گام به گام با مراحل این کار آشنا شوید.

1- با لمس دکمه Home به صفحه اصلی گوشی آیفون خود بروید.

مراجعه به صفحه اصلی آیفون2- با لمس آیکون چرخ دنده، وارد بخش تنظیمات یا Settings گوشی آیفون خود شوید.

وارد شدن به تنظیمات آیفون3- در بخش تنظیمات، گزینه Mail, Contacts, Calendars را انتخاب کرده و وارد این قسمت شوید.

گزینه Mail, Contacts, Calendars4- گزینه iCloud را انتخاب کرده و با وارد کردن مشخصات اکانت خود وارد این سرویس شوید.

وارد شدن به iCloud در آیفون5- وقتی وارد سرویس iCloud شدید، باید با فعال کردن سوییچ مقابل Contacts، لیست مخاطبین خود را با این سرویس ابری همگام نمایید.

همگام کردن لیست مخاطبین با iCloud6- پس از همگام کردن لیست مخاطبین خود با سرویس iCloud، از طریق مرورگر اینترنت وارد وب سایت رسمی این سرویس به نشانی icloud.com شوید.

وب سایت icloud7- با وارد کردن مشخصات اکانت iCloud خود وارد این سایت شوید.

وارد شدن در سایت iCloud8- در داخل اکانت iCloud خود بر روی آیکون Contacts کلیک کنید.

بخش مخاطبین در iCloud9- در این قسمت بر روی گزینه All Contacts کلیک کنید تا لیست تمامی مخاطبین موجود در اکانت iCloud خود را مشاهده نمایید.

همه مخاطبین در icloud10- بر روی یکی از مخاطبین کلیک کرده و سپس با فشردن کلیدهای CTRL+A تمامی مخاطبین را انتخاب نمایید.

انتخاب همه مخاطبین11- در حالی که همه مخاطبین در حالت انتخاب شده قرار دارند، بر روی آیکون Settings در پایین صفحه کلیک کنید.

تنظیمات مخاطبین در iCloud12- در منوی ظاهر شده بر روی عبارت Export vCard کلیک نمایید.

صادر کردن لیست مخاطبین iCLoud13- صبر کنید تا پشتیبان گیری از لیست مخاطبین پایان یافته و این لیست تحت قالب فایلی با پسوند vcf دانلود شود. با دانلود این فایل کار به اتمام می‌رسد و شما می‌توانید با استفاده از آن، لیست مخاطبین خود را به ابزارهای دیگر نیز انتقال دهید. به عنوان مثال با مراجعه به این لینک می‌توانید نحوه استفاده از این فایل برای انتقال لیست مخاطبین به گوشی‌های اندرویدی را مشاهده نمایید.

صادر کردن لیست مخاطبین آیفون در قالب فایل VCFنکته: ممکن است برخی مرورگرهای اینترنت امکان دانلود فایل‌های vcf را نداشته باشند. بنابراین اگر با چنین مشکلی مواجه شدید باید از مرورگرهای دیگر استفاده نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید