آموزش رفع پیغام خطای GPS signal not found error بازی پوکمون گو

در هنگام اجرای بازی پوکمون گو با پیغام خطای عدم پیدا کردن سیگنال GPS مواجه می‌شوید؟ در این مقاله راه حل‌هایی برای شما خواهیم داشت.

بازی پوکمون گو اینک به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی تبدیل شده است و تقریباً تمامی اطرافیانمان را در حال انجام این بازی خواهیم دید. یکی از نکات جذابی که در ارتباط با این بازی وجود دارد، عدم نیاز به سرعت اینترنت بسیار بالا است و حتی حجم مصرفی مورد نیاز این بازی نیز بسیار کم‌تر از آن چیزی است که شما انتظار آن را دارید. اما مهم‌ترین چیزی که برای اجرای این بازی بسیار مهم است اتصال GPS شما خواهد بود. نکاتی که در این مقاله قرار گرفته به شما کمک خواهد کرد تا همیشه در این بازی به صورت متصل حضور داشته باشید و هیچ مشکلی در زمینه GPS وجود نداشته باشد.

اگر شما در حین اجرای بازی با پیغام خطای “GPS signal not found” مواجه شدید، این بدان معنی است که سنسور جی پی اس دستگاه شما نتوانسته به خوبی پوشش داده شود. چند قدمی به عقب و جلو بروید تا این سیگنال‌ها دوباره بازنگاری شده و برای تلفن هوشمند شما ارسال شوند.

Pokemon-Go-2-(1)

همواره سعی کنید خارج از منزل بازی کنید

اگر داخل منزل هستید و قصد اجرای این بازی را دارید باید بگوییم که این کار بسیار سخت است. در واقع اگر داخل منزل این بازی را اجرا کنید مربی داخل بازی خیلی سخت راه می‌رود و آن هم به دلیل عدم اتصال موفق جی پی اس است. همین حالا به بیرون از منزل بروید و تا زمانی که این پیغام خطا برطرف شود همان جا باقی بمانید. پس از رفع این مشکل می‌توانید به منزل رفته و این بازی را دوباره اجرا کنید. هرچند که لازم به ذکر است این بازی مخصوص دنیای واقعی طراحی شده است و بهترین نتیجه زمانی حاصل می‌شود که شما به بیرون بروید تا ماهواره‌های GPS بتوانند تلفن هوشمند شما را ردیابی و شناسایی کنند.

از اتصال وای-فای حتی در صورت عدم نیاز مطمئن باشید

pokemon-go-wifi

اما اگر به بیرون از منزل هم رفتید و باز هم این پیغام خطا نمایان بود، باید مطمئن شوید که وای-فای شما فعال باشد. حتی اگر از اتصال 4G و 3G برای این بازی استفاده می‌کنید این بسیار مهم است که وای-فای دستگاه شما فعال باشد. به خصوص در دستگاه‌های آیفون گزینه وای-فای بخش مهمی از سرویس‌های مکانی اپل هستند که وجود آن‌ها در بسیاری از موارد الزامی است.

برای فعال کردن اتصال وای-فای در آیفون‌ها ابتدا صفحه را به سمت بالا سوایپ کرده و سپس بر روی آیکون وای-فای ضربه بزنید تا به حالت فعال دربیاید

هنوز هم مشکل GPS پا برجا است؟

pokemon-go-force-quit

خیلی از اوقات این مشکل دلایلی نرم افزاری دارد. به عنوان آخرین راح حل شما باید از بازی خارج شوید و به صفحه اصلی گوشی خود باز گردید. سپس این بازی را دوباره از اول اجرا کنید. به نظر می‌رسد که این مشکل برطرف شده باشد!