برای استفاده از پلی استیشن VR چه میزان فضا نیاز دارید؟

برای استفاده از پلی استیشن VR چه میزان فضا نیاز دارید؟

اگر استفاده دیگری به جز تماشای فیلم از واقعیت مجازی داشته باشید، این مفهوم به چیزی فراتر از قرار دادن هدست بر روی سر تبدیل می‌شود. به عنوان مثال اگر بخواهید بازی‌هایی که از سیستم کنترلی برخوردارند را امتحان کنید در این حالت نه تنها کامپیوتر شما باید از قابلیت واقعیت مجازی پشتیبانی کند بلکه اتاق بازی شما نیز باید فضای کافی برای انجام حرکات کنترلی را داشته باشد.

اکنون اگر قصد خرید پلی استیشن VR را دارید، کتابچه راهنمایی بر روی Imgur قرار گرفته که نشان می‌دهد برای استفاده راحت از این دستگاه چه میزان فضا در اطراف خود نیاز دارید.

playstation-vr-space-640x333طبق این کتابچه، اتاق بازیکنان باید طولی معادل 3 متر و عرض 1.9 متر داشته باشد، همچنین باید یک منطقه مرده به اندازه 60 سانتی متر جهت اهداف ردیابی در مقابل دوربین پلی استیشن قرار داشته باشد. البته این به این معنا نیست که اگر اتاق کوچکتری داشته باشید قادر به انجام بازی نخواهید بود اما در صورت در اختیار نداشتن چنین فضایی ممکن است نتوانید آزادانه حرکت کنید.

با این حال اگر قصد خرید این کنسول را دارید اکنون زمان مناسبی است تا اتاق بازی خود را اندازه گیری کنید و چیدمان را در جهت رسیدن به اندازه‌های ذکر شده تغییر دهید. در همین رابطه پلی استیشن VR روز 22 مهر امسال روانه بازار خواهد شد.