آموزش مسدود کردن شماره تلفن در آیفون های قدیمی و جدید

مسدود کردن شماره در آیفون

خیلی اوقات پیش می‌آید که یک مزاحم تلفنی سمج داریم و یا قصد پاسخ به یک فرد را نداریم. در این مواقع از اپلیکیشن هایی استفاده می‌کنیم که این امکان را به ما می‌دهند تا بتوانیم شماره‌های مدنظرمان را مسدود کنیم. هرچند که تلفن های هوشمند جدیدتر، این قابلیت را به صورت یک ابزار پیشفرض در اختیار دارند.

در این مطلب قصد داریم تا دو راه مختلف جهت مسدود کردن شماره یک فرد در تلفن‌های آیفون قدیمی و جدید را بررسی کنیم.

این دو روش عبارت اند از:

  • مسدود کردن شماره با iOS 7,8,9 بدون نیاز به اپلیکیشن
  • مسدود کردن شماره به وسیله اپلیکیشن iBlacklist برای iOS 3,4,5,6

 

مسدود کردن شماره با iOS 7,8,9 بدون نیاز به اپلیکیشن

اپل با عرضه iOS 7 دست کاربران را در مسدود سازی شماره‌های ناخواسته باز گذاشت. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود تا به راحتی یک شماره ناشناس را از سیم کارت، فیس تایم و یا حتی اپلیکیشن‌های شخص ثالث مسدود نمایید.
برای این امر ابتدا به بخش تنظیمات Settings تلفن خود رفته و وارد بخش Phone شوید. در اینجا و از زیرمجموعه‌های بخش Calls، به دنبال یک گزینه به نام Blocked بگردید. وارد آن شده و بر روی Add New… ضربه بزنید. حال شما قادر خواهید بود تا هرکدام از مخاطبین خود را از تماس با شما، مسدود سازید.

i (3)

اما اگر شخص مورد نظر در مخاطبین ما نبود چه باید کرد؟

برای اینکار وارد لیست آخرین تماس‌ها شوید. سپس شماره رد مدنظر را پیدا کنید. بر روی آیکون علامت تعجب در کنار آن کلیک نمایید. حال در پنجره باز شده کمی به سمت پایین بیایید تا گزینه Block this Caller را بیابید. به وسیله فشردن این گزینه، تمام تماس‌های شخص مورد نظر به سوی شما مسدود خواهد شد.

i (4)


مسدود کردن شماره به وسیله اپلیکیشن iBlacklist برای iOS 3,4,5,6

این روش برای کاربرانی خواهد بود که از سیستم عامل‌های قدیمی تر iOS بهره می‌برند.
برای این افراد اپلیکیشنی به نام iBlacklist وجود دارد که پس از دانلود و نصب آن از اپ استور، قادر به مسدود کردن شماره تماس‌های ناخواسته خواهند بود. پس از دانلود و نصب این ابزار، وارد آن شده و بر روی گزینه General BL ضربه بزنید.

در پنجره باز شده شما سه گزینه به نام های Add from Contacts (مسدود سازی از طریق شماره‌های موجود در مخاطبین)  – Add from Recent Calls ( مسدود سازی از طریق شماره‌های موجود در لیست آخرین تماس‌ها) و Add from Recent Messages ( مسدود کردن شماره‌های موجود در لیست پیام‌هایتان) خواهید داشت که می‌توانید از هر یک از آنها جهت این امر استفاده نمایید. پس از اضافه کردن شماره‌های مدنظر به بلک لیست، شما قادر خواهید بود تا تماس‌ها، تماس‌های فیس تایم، اس ام اس و ام ام اس دریافتی از فرد را به انتخاب خود مسدود نمایید.

i

i (1)

دانلود اپلیکیشن iBlacklist برای iOS نسخه 3,4,5,6