آموزش غیر فعال سازی مرورگر مایکروسافت اج در ویندوز 10

غیر فعال سازی مرورگر مایکروسافت اج در ویندوز 10

مایکروسافت با ویندوز 10 توانست شکست خود در نسخه هشتم ویندوز را جبران کند و در این راه سیاست‌های خاصی را اتخاذ کرد؛ از آپگرید رایگان به ویندوز 10 گرفته تا کورتانا، منوی استارت و…! یکی از نکته های کلیدی ویندوز 10 مرورگر مایکروسافت اج به شمار می‌رود که با توجه به عملکرد خوب خود بسیاری از کاربران را به وجه آورده است. با این حال همه این مرورگر را نپسندیده‌اند، و اگر شما نیز جزء چنین افرادی هستید، ممکن است بخواهید از شر آن خلاص شوید.

حقیقتا نمی‌شود به صورت کامل از مرورگر مایکروسافت اج راحت شد. این مرورگر یک اپلیکیشن قابل اعتماد و یک بخش جدانشدنی در ویندوز به شمار می‌رود، پس امکان حذف آن به هیچ وجه وجود ندارد. خوشبختانه اگر با مسدود کردن آن موافق باشید، راهی در این زمینه پیش روی شماست.

در این مقاله می خواهیم نحوه استفاده از برنامه Edge Blocker را به شما بیاموزیم؛ از نام آن مشخص است که چه کاربردی دارد. این برنامه می تواندمرورگر مایکروسافت اج را غیر فعال کرده و طوری وانمود کند که انگار چنین برنامه ای در ویندوز وجود ندارد. اگر اکانت ویندوزی شما مجوز Administrator دارد، اج برای تمامی کاربران ویندوز مسدود می‌گردد و هیچ اپلیکیشنی نمی‌تواند مرورگر اج را نمایش دهد.

Edge Blocker

نکته بسیار مهم: جهت مقابله با هر مشکل غیر قابل پیش بینی، پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل اجرای این کار، مرورگر پیش فرض سیستم را از اج به هر چیز دیگری تغییر دهید. همچنین ممکن است استفاده از این برنامه ریسکی را در بر داشته باشد که ما هیچ مسئولیتی در این زمینه بر عهده نمی‌گیریم.

این برنامه به صورت پورتابل و کم حجم طراحی شده است، بنابراین نیاز به نصب آن نیست. کافیست آن را دانلود کرده و اجرا کنید. با انتخاب گزینه Block تمامی کار ها انجام می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم این برنامه را در یک فلش USB یا فضای ابری ذخیره کنید؛ به هر حال ممکن است در آینده به آن نیاز داشته باشید.

از مرورگر مایکروسافت اج خوشتان می آید یا نه؟ دلایل خود را در این زمینه با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.