نحوه غیر فعال سازی قابلیت “شناخت کاربر” در ویندوز 10

غیر فعال سازی قابلیت

باز هم ویندوز 10 و باز هم مقاله آموزشی دیگر. در ادامه با آموزش غیر فعال سازی قابلیت “شناخت کاربر” در ویندوز 10 با دیجی رو همراه باشید.

هنگامی که کسی را برای اولین بار مقالات می کنید، خیلی خوب است که بتوانید هر چه بیشتر وی را بشناسید. باید نکاتی پیرامون علاقه‌مندی‌ها، مواردی که دوست ندارند و حتی در مورد گذشته آن‌ها را بیاموزید. رایانه شما با سیستم‌عامل ویندوز 10 قصد دارد دقیقا چنین کاری در رابطه با شما انجام دهد. این سیستم عامل به دلایل مختلف می‌خواهد موارد مختلفی پیرامون شما را بداند، برخی برای راحتی بیشتر شما و برخی برای تهاجم!

اگر دوست ندارید ویندوز 10 بتواند شما را بیش از حد بشناسد، کافیست قابلیتی با نام “Getting to know you” به معنای شناسایی بیشتر شما را در ویندوز 10 غیر فعال کنید. اول از همه به اپلیکیشن تنظیمات ویندوز رفته و به بخش Privacy بروید. سپس وارد قسمت Speech, inking & typing رفته و گزینه Getting to know you را به حالت خاموش (Turn Off) در آورید.

شناخت کاربر" در ویندوز 10

توجه داشته باشید در اجرای این کار شما قابلیت های Dictation و کورتانا را نیز غیر فعال می‌کنید و از شر هر آنچه رایانه از شما می‌داند خلاص خواهید شد، بنابراین اگر در آینده نظراتان عوض شود و بخواهید این قابلیت را فعال کنید، مسیر شناسایی شما از نقطه صفر آغاز می‌گردد؛ پس هوشمندانه تصمیم بگیرید.