پنهان کردن عکس‌ های واتس اپ در گالری

هیدن کردن عکس های واتس آپ

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که نمی‌خواهید عکسهایی که توسط اپلیکیشن واتس اپ ذخیره می‌شوند، در گالری اصلی دستگاه شما نمایان باشند.مخصوصاً اگر آن عکس‌ها شخصی هستند و افراد دیگری نیز به گوشی شما دسترسی دارند.در این آموزش همراه دیجی رو باشید تا به شما بگوییم که چگونه به سرعت و به آسانی می‌توان دیگر فایل های مدیایی واتس اپ در گالری را مشاهده نکرد و به پنهان کردن عکسهای واتس اپ پرداخت.

برای این کار به هیچ عنوان نیاز به روت بودن دستگاه شما نیست و تمام کارها با یک فایل منیجر انجام خواهد شد. ما در این آموزش از فایل منیجر ES File Explorer  استفاده نموده ایم که می‌توانید از اینجا دانلود نمایید.

نکته: این روش برای دستگاه هایی با سیستم عامل اندروید می‌باشد.

۱ – در مرحله اول شما می‌بایست اپلیکیشن فایل منیجر را باز کنید.

۲ – به فولدر WhatsApp بروید، معمولاً این فولدر در قسمت sd card ذخیره می‌شود.پس از ورود به فولدر ذکر شده وارد فولدر Media شوید.

هیدن کردن عکس های واتس آپ

۳ – پس از وارد شدن به فولدر فوق، حال می‌بایست فولدری با نام WhatsApp images  را پیدا کرده و بر رویش ضربه ای بزنید تا وارد آن شوید. پس از ورود در سمت راست و قسمت بالایی صفحه اپلیکیشن ۳ نقطه بر روی همدیگر وجود دارد.باید بر روی آن فشرده و سپس گزینه File را انتخاب کنید.

هیدن کردن عکس های واتس آپ

۴ – در این مرحله یک فولدر تحت عنوان nomedia. ایجاد کنید.در صورت موفقیت با پیغام “.nomedia” is created. مواجه خواهید شد.

هیدن کردن عکس های واتس آپ

۵ – کار ما تمام شد . پس از ساخت این فولدر، سیستم عامل دستگاه فولدری که در آن nomedia. ایجاد شده است را به عنوان یک فولدر سیستمی پنهان شناسایی می‌کند.

هیدن کردن عکس های واتس آپدر صورت رفتن به گالری خود خواهید دید که دیگر خبری از عکس‌های واتس اپ در گالری دستگاه شما نخواهد بود.

امیدواریم که این مطلب مفید واقع بوده باشد