خلاقیت کده؛ چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم

ذره‌بین‌ها جزو آن دسته از ابزارهایی هستند که حس کنجکاوی تقریباً همه ما را در مقطعی از زمان تحریک کرده و توجه ما را به خود جلب کرده‌اند. ذره‌بین‌ها موارد استفاده فراوانی دارند، اما بیشترین کاربردی که افراد عادی از آن دارند مربوط به خواندن متن‌ها و جزئیات بسیار ریز بوده و در واقع همان استفاده‌ای است که در اولین مرحله از نام این وسیله به ذهن می‌رسد.

با این توضیحات، امروز در بخش خلاقیت کده دیجی رو می‌خواهیم روش ساخت یک ذره‌بین بسیار ساده را با کمترین امکانات خدمت شما آموزش دهیم تا در مواقع ضروری بتوانید در منزل خود آن را تهیه کنید. به علاوه، اینگونه کاردستی‌ها مسلماً به ارتقای قدرت خلاقیت همه ما کمک شایانی می‌کند. پس این شما و این هم نحوه ساخت یک ذره‌بین بسیار ساده:

برای ساخت ذره‌بین به یک بطری پلاستیکی نوشابه نیاز داریم.

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم (تصویر 1)درب بطری را باز کرده و مطابق شکل با استفاده از آن و به کمک یک ماژیک بر روی قسمت منحنی بطری (دقیقاً در تصویر مشخص است)، دو دایره هم اندازه رسم کنید.

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم (تصویر 2)

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم (تصویر 3)به کمک یک تیغ موکت بری این دایره‌ها را از بطری جدا کنید.

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم (تصویر 4)

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم (تصویر 5)حالا دو دایره پلاستیکی را که دارای انحنا هستند بر عکس همدیگر به طوری که انحنای هر دو به سمت بیرون باشد بر روی هم قرار دهید و با چسب حرارتی دور تا دور آن را بچسبانید. البته باید بک قسمت کوچک را بدون چسب باقی بگذارید.

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم (تصویر 6)

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم (تصویر 7)دایره‌های متصل شده به هم را داخل یک لیوان آب قرار دهید و با انگشت خود آن را فشار دهید تا هوای داخل آن از محلی که باز گذاشته‌اید بیرون رفته و در نتیجه به جای هوای خارج شده، آب وارد محفظه دایره‌ای شکل ما شود. وقتی تمام محفظه پر از آب شد آن را از لیوان خارج کنید و مواظب باشید که آب داخل آن بیرون نریزد.

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم (تصویر 8)

دریچه محفظه را به کمک چسب حرارتی ببندید تا آب داخل آن حبس شده و امکان خارج شدن نداشته باشد.

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم (تصویر 9)تبریک می‌گوییم. کار تمام شد و به همین سادگی صاحب یک ذره‌بین کوچک و جمع و جور شدید.

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم (تصویر 10)امیدواریم از خلاقیت کده امروز نیز نهایت استفاده را برده باشید. نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این بخش حتماً با ما در دیجی رو در میان بگذارید.

روزهای زوج رأس ساعت 19 منتظر خلاقیت کده دیجی رو باشید.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید