چگونه از کامپیوتر و اطلاعات خود در مقابل تهدیدها حفاظت کنیم ؟

چگونه از کامپیوتر و اطلاعات خود در مقابل تهدیدها حفاظت کنیم ؟

حفاظت از کامپیوتر در مقابل تهدیدها و بدافزارها

استفاده از آنتی ویروس مناسب:

اولین نکته ای که همواره به تمام کاربران توصیه میکنیم نصب و به روزرسانی منظم یک آنتی ویروس مناسب است، بهترین گزینه استفاده از یک آنتی ویروس غیر رایگان من جمله کسپراسکای ، نود 32 و یا بیت دیفندر است، اما در عین حال چنانچه نمیخواهید برای امنیت خود هزینه کنید، حداقل توصیه می‌کنیم از آنتی ویروس های رایگان موجود استفاده کنید. نصب این آنتی ویروس‌ها حداقل امنیت را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

از جمله آنتی ویروس های رایگان میتوان به آواست اشاره نمود که آنتی ویروس مناسبی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار میدهد، شما می‌توانید آنتی ویروس رایگان Avast را از وب سایت آواست به آدرس ذیل دانلود نمایید:

https://www.avast.com

 

nod antivirus

kaspersky antivirus

bitdifender antivirus
avast antivirusهمواره آنتی ویروس خود را به روز نگاه دارید:

 

به صورت مداوم و روزانه سعی کنید آنتی ویروس خود را به روز کنید، هر چند اکثر آنتی ویروس ها به صورت خودکار و مداوم به روزرسانی را انجام میدهند اما با این حال توجه به این نکته بسیار مهم و ضروری خواهد بود.

همواره از اطلاعات خود بک اپ و نسخه پشتیبان تهیه کنید:

امنیت به هیچ عنوان قابل تضمین نیست و بزرگترین و پیشرفته ترین ارگان ها و حساس ترین اطلاعات و سایت ها نیز گاها مورد حمله و ضربه قرار میگیرند، لذا نصب بهترین آنتی ویروس و رعایت کامل تمام نکات نیز نمیتواند امنیت دستگاه شما را به صورت صد در صد تضمین کند، لذا همواره و به صورت منظم نسبت به تهیه نسخه پشتیبان از فایل های حساس خود بر روی یک حافظه خارجی اقدام کنید.

ویندوز و کلیه نرم افزار های خود را مداوما به روز کنید:

به روز رسانی مداوم و همیشگی ویندوز و سایر نرم افزارهای نصب شده نیز حائز اهمیت است، سعی کنید همیشه پک های آپدیت نرم افزارها را بسیار زود نصب کنید و مانع از نفوذ و ضربه از طریق باگ های نرم افزارها و یا ویندوز شوید.

حافظه های جانبی و نیز ایمیل های ناشناس را باز نکنید:

اگر اطلاعات حساسی را بر روی کامپیوتر خود نگه میدارید از بازکردن حافظه های جانبی، فلش ها و نیز بازکردن ایمیل های ناشناس جدا خودداری کنید.

از رمزهای عبور مناسب استفاده کنید:

در کلیه سایت ها اعم از ایمیل و یا سایت های بانکی حتما از رمزهای عبور پیچیده شامل حروف کوچک a  تا z، حروف بزرگ A تا Z، عدد و نیز  کاراکترهای ×!@#$%^&*)( استفاده نمایید، به هیچ عنوان از نام و یا تارخ تولد در رمز عبور استفاده نکنید، همچنین توصیه میشود که برای هر سایت رمزعبور جداگانه ای تعریف کنید و از یک رمز عبور یکسان برای کلیه سایت ها استفاده نکنید.

از ایمیل خود خارج شوید!

یکی از نکاتی که اکثر کاربران رعایت نمیکنند این است که پس از لاگین و چک کردن ایمیل ها و یا لاگین به سایت مورد نظر خود و اتمام کار، از آن خارج نشده و بدون Sign out  پنجره را بسته و یا کامپیوتر را خاموش میکنند، این امر به راحتی باعث سوء استفاده از اکانت شما خواهد شد و لذا اکیدا توصیه میکنیم که همواره پس از اتمام کار خود در هر سایتی، اعم از ایمیل، سایت های بانکی و یا هر وب سایت دیگری نسبت به خارج شدن از اکانت خود اقدام نمایید.

در پایان مقاله توصیه میکنم حتما از یک آنتی ویروس خوب و ترجیحا غیررایگان بر روی کامپیوتر خود استفاده نمایید، یکی از برترین آنتی ویروس ها کسپرسکی است که در تمام ارزیابی ها در لیست برترین محصولات امنیتی قرار گرفته است، برای خرید آنتی ویروس کسپرسکی میتوانید به نمایندگی کسپراسکای، پارس اسکن، به آدرس ذیل مرجعه نمایید:

https://parsscan.com

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید