چگونه ویندوز 10 را با یک اسلاید خاموش کنیم؟

چگونه ویندوز 10 را با یک اسلاید خاموش کنیم؟

این روز ها با توجه به سیاست‌های خاص مایکروسافت، خیل عظیمی از کاربران به ویندوز 10 مهاجرت کرده‌اند و روز به روز به این آمار افزوده می‌شود. به همین دلیل کاربران توجه خاصی به آموزش برخی قابلیت‌های جدید این سیستم عامل دارند. در ادامه با یکی دیگر از آموزش های ویندوز 10 همراه با دیجی رو باشید.

همانطور که می دانید، جهت خاموش کردن ویندوز 10 باید به بخش استارت رفته – یا با دکمه و یا آیکون نرم افزاری در نوار وظیفه – و با انتخاب گزینه Power و سپس Shut Down سیستم خود را خاموش نمایید. اما این روند در دستگاه‌های لمسی شامل ویندوز 10 تا حدی خسته کننده است. آیا امکان خاموش کردن ویندوز در این گجت ها تنها با یک اسلاید وجود دارد؟ با این کار نحوه خاموش کردن جالب تر می شود؛ بدین منظور باید تنظیماتی را در سیستم خود اتخاذ کنید.

جالب است بدانید ویندوز 10 فایلی را که جهت ایجاد این تنظیم نیاز دارید، در خود جای داده؛ اما این فایل مخفی است. بدین منظور باید یک میانبر دسکتاپ بسازید که در ادامه نحوه این کار را برایتان شرح می دهیم:

برای این کار، در صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده و به ترتیب بر روی گزینه های New (جدید) و Shortcut کلیک کنید.در پنجره ای که باز می گردد عبارت زیر را کپی نمایید:

%windir%\System32\SlideToShutDown.exe

حالا Next را بزنید و برای میانبری که ساختید یک نام قرار دهید؛ این نام می تواند هر چیزی باشد، اما موردی نظیر SlidetoShutDown مناسب تر از گزینه های دیگر است.

چگونه ویندوز 10 را با یک اسلاید خاموش کنیم؟

حالا می توانید آیکون ایجاد شده را به روی نوار ابزار بکشید و یا حتی آن را در دسکتاپ رها کنید. حالا هر وقت خواستید تبلت خود را خاموش کنید،بر روی این آیکون لمس کرده و با یک اسلاید به سمت پایین دستگاه را خاموش کنید.

امیدواریم از این مقاله آموزشی نهایت بهره را برده باشید. علاوه بر مطالعه آموزش‌های قبلی ما پیرامون ویندوز 10، منتظر مقالات آینده نیز باشید.