چگونه از صفحه نمایش آیفون 7 عکس بگیریم؟

آیفون 7 اپل

گوشی هوشمند آیفون 7 اپل به همراه یک دکمه هوم (Home Button) کاملاً جدید عرضه شده است که دیگر به صورت فیزیکی فشرده نمی‌شود. البته اگر از دارندگان این گوشی جدید هستید احتمالاً حتی متوجه این تغییر هم نشده‌اید، زیرا بازخوردی که دکمه هوم آیفون 7 دارد، کاملاً احساس فشردن فیزیکی دکمه را به کاربر منتقل می‌کند. اگر می‌خواهید صحت این گفته را مورد آزمایش قرار دهید، کافیست تا گوشی خود را خاموش کرده و سپس تلاش کنید تا دکمه هوم را فشار دهید. در واقع احساسی که در هنگام لمس دکمه هوم به کاربر منتقل می‌شود، ناشی از یک ویبره کاملاً هوشمندانه است که توسط موتور ویبره اپل به نام Taptic Engine تولید می‌شود.

خوب، حالا ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که با این دکمه جدید چگونه می‌توان در آیفون 7 و آیفون 7 پلاس از صفحه نمایش عکس گرفت و یا به اصطلاح اسکرین شات تهیه کرد؟

اسکرین شات از آیفون 7در پاسخ باید بگوییم این کار بسیار ساده است: کافیست تا دکمه قفل گوشی را که در سمت راست بدنه قرار دارد، فشرده و نگه دارید و در همین حال دکمه هوم را به صورت همزمان فشار دهید. حتماً به خاطر داشته باشید که باید بر روی دکمه هوم با انگشت خود کمی فشار دهید، زیرا فشار دادن این دکمه با لمس ساده آن تفاوت داشته و نتایج مختلفی را به دنبال خواهد داشت.

اگر این کار را به درستی انجام دهید، صدای آشنای کلیک را خواهید شنید و صفحه نمایش نیز برای یک لحظه به رنگ سفید چشمک زده و بدین ترتیب عکسی از صفحه نمایش گوشی در حافظه آن ذخیره خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید