HTC 10، One M9 و One A9 به اندروید Nougat مجهز می‌شوند

HTC 10، One M9 و One A9 به اندروید Nougat مجهز می‌شوند

روز گذشته گوگل تایید کرد که اندروید N با نام اندروید Nougat (شیرینی بادامی) عرضه خواهد شد و انتظار می‌رود این به روز رسانی اواخر امسال برای اولین بار راهی گوشی‌های نکسوس شود. اما سوال اینجاست که کدام یک از دستگاه‌های غیر نکسوس مجهز به این به روز رسانی خواهند شد و مهم‌تر اینکه این به روز رسانی چه زمانی منتشر می‌شود؟

اچ تی سی جلو‌تر از سایر کمپانی‌های سازنده گوشی هوشمند تایید کرد که حداقل 3 مدل از گوشی‌های این کمپانی آخرین به روز رسانی اندروید Nougat را دریافت خواهند کرد و این 3 گوشی عبارتند از HTC 10، One M9 و One A9. اچ تی سی درباره این به روز رسانی اعلام کرد: «اندروید Nougat، نسخه جدید اندروید گوگل به گوشی‌های HTC 10، HTC One A9 & HTC One M9 می‌آید.»

اگرچه از سایر گوشی‌های اچ تی سی نام برده نشده اما این به این معنی نیست که سایر مدل‌های اچ تی سی این به روز رسانی اندروید را دریافت نخواهند کرد و این امکان وجود دارد که در آینده چندین مدل مهم دیگر از گوشی‌های اچ تی سی نیز به آخرین نسخه اندروید مجهز شوند.

سایر کمپانی‌های بزرگ هنوز به روز رسانی اندروید دستگاه‌های خود را تایید نکرده‌اند اما می‌توان با اطمینان گفت اگر شما امسال قصد خرید گوشی جدیدی از جمله پرچمداران جدید ال جی و سامسونگ یعنی ال جی جی 5 و گلکسی اس 7 را داشته باشید می‌توانید از آخرین نسخه اندروید استفاده کنید با این حال همچنان منتظریم سایر کمپانی‌ها نیز خبر رسمی به روز رسانی گوشی‌هایشان به اندروید Nougat را منتشر کنند.