میزان تولید HTC 10 تنها 1 میلیون دستگاه در سال است

میزان تولید HTC 10 تنها 1 میلیون دستگاه در سال است

طبق گزارش آنالیزور TrendForce، حجم کلی تولید پرچمدار HTC 10 حدود 1 میلیون دستگاه در سال است و پیش بینی می‌شود حجم سالانه تولید محصولات HTC به تنها 13 میلیون دستگاه برسد که این رقم حتی با وجود عرضه نکسوس گوگل توسط HTC در اواسط سال 2016، بسیار کمتر از میزان تولید 18 میلیونی سال گذشته  این کمپانی است.

میزان تولید HTC 10 تنها 1 میلیون دستگاه در سال استکمپانی‌های بزرگ تایوانی دیگر نظیر ایسوس، در مقایسه با HTC خط تولید پر رونق تری دارند و طبق گزارش TrendForce، ایسوس امسال 21.5 میلیون دستگاه تولید می‌کند و انتظار می‌رود تولیدات امسال ایسوس رشد 34% ای نسبت به سال 2015 داشته باشد.

البته واضح است تعداد دستگاه‌های تولید شده ارتباطی به میزان دستگاه‌های فروخته شده ندارد اما این ارقام مسیر آینده کمپانی‌ها را مشخص می‌کنند و حتی اگر HTC موفق شود تمام 1 میلیون دستگاه تولید شده HTC 10 را به فروش برساند باز هم یک نا امیدی بزرگ برای این کمپانی به شمار می‌رود. این امر باعث تاسف است چراکه HTC 10 واقعاً گوشی خوبی ست و طبق نقدهایی که به آن شده از کیفیت ساخت و چندین ویژگی دیگر این گوشی تقدیر شده و از آن به عنوان یک پرچمدار قدرتمند یاد می‌شود. با این حال وقتی HTC نمی‌تواند در کشور خود و در رقابت با کمپانی‌های داخلی نظیر ایسوس بهترین باشد سخت است که انتظار داشته باشیم بتواند با سایر کمپانی‌های بزرگ در سطح جهانی رقابت کند.