HTC کارخانه شانگهای خود را به علت نتایج مالی بد به فروش می رساند

HTC is selling its Shanghai factory

به نظر می رسد مشکلات اقتصادی گریبان شرکت HTC را هم گرفته است و این کمپانی تایوانی سعی می کند به هر نحو ممکن سود دهی خود را حفظ کند. در بررسی هایی که بر روی نتایج مالی شرکت HTC در سه ماهه دوم سال 2015 صورت گرفته است، پیش بینی کاهش سودی به میزان 257 تا 291 میلیون دلار شده است و طبیعتا این شرکت مجبور به مقابله با آن می باشد.

حال این شرکت قصد دارد برای مقابله با مشکلات اقتصادی و کاهش ضررهای خود، کارخانه خود واقع در شهر شانگهای چین را به فروش برساند. مذاکرات این نقل و انتقال در حال انجام می باشد و فعلا تنها چیزی که در مورد خریدار ناشناخته این کارخانه مشخص شده است، این است که یکی از تولید کنندگان محلی چینی می باشد.

البته این مسئله، اتفاق ناامید کننده ای نیست و فروش این کارخانه بخشی از استراتژی شرکت HTC برای کاهش هزینه ها و پایدار ماندن در بازار پویای گوشی های هوشمند می باشد. سایر تولید کنندگان گوشی های هوشمند نیز برخی مواقع دست به چنین اقداماتی می زنند. همچنین این شرکت تایوانی برای بهبود بخشیدن به وضعیت کسب و کار خود دست به تعدیل نیرو نیز خواهد زد به طوری که برخی گزارش ها خبر از کاهش 15 درصدی کارکنان این شرکت در آینده ای نزدیک، داده اند.

HTC Logoکارخانه مذکور یکی از چندین و چند کارخانه کمپانی HTC می باشد که در سراسر چین و تایوان پراکنده هستند و به همین علت فروش آن، به احتمال زیاد تاثیری بر کیفیت عرضه محصولات این شرکت و توزیع آن ها در بازار، نخواهد گذاشت. به علاوه، پرچمدار جدید HTC یعنی گوشی هوشمند One M9 فروش چندان خوبی نداشته است و طبیعتا کاهش میزان فروش منجر به کاهش تولید خواهد شد. البته هنوز هم به اعتقاد بسیاری، این مجتمع 147 متر مربعی فعالیت خوب و موثری دارد، اما در مقایسه با دوران اوج موفقیت HTC (در حدود سال 2010) که دو برابر ظرفیت واقعی خود فعالیت می کرد، کم به نظر می رسد.

زمان به سختی برای HTC می گذرد، اما امیدها به این شرکت همچنان بالاست. حتی به تازگی اعلام شد که HTC در حال ساخت گوشی پرچمدار بعدی خود با نام HTC O2 می باشد که از پردازنده قدرتمند اسنپدراگون 820 استفاده خواهد کرد. بنابر این همچنان می توان برای این کمپانی تایوانی، آینده روشنی را پیش بینی کرد.

gsmarena