گزارش سود نزولی 35 درصدی اچ‌تی‌سی در سال 2015

فروش اچ‌تی‌سی سال 2015

هرچند که ممکن است کمپانی HTC در ماه گذشته سود افزایشی را تجربه کرده باشد، اما در کل این ماجرا کاملاً به ضرر این شرکت تایوانی است.
اچ‌تی‌سی نتایجی از فروش سالانه خود را اعلام کرده است که کاهش 35 درصدی فروش کلی این کمپانی در سال گذشته، نشان از عقبگرد این کمپانی در بازار الکترونیک می‌باشد.

میزان فروش اچ‌تی‌سی در سال 2014 میلادی حدود 187.91 میلیارد دلار بوده است و این در حالی است که این کمپانی، سال 2015 را با تنها 121.68 میلیارد دلار داد و ستد به پایان رساند. با کمی محاسبه درمیابیم که درواقع کمپانی اچ‌تی‌سی در سال گذشته با کاهش 35.24 درصدی در فروش محصولاتش مواجه بوده است. همچنین قابل ذکر است درآمد این کمپانی در ماه دسامبر نسبت به همین زمان در سال 2014 میلادی، با کاهشی 57.08 درصدی برابر بوده است.

با وجود این شکست بزرگ، اچ‌تی‌سی به طرفداران خود وعده داده است که پا عقب نکشیده و هیچگاه تلاش خود را برای رساندن دوباره اش به اوج متوقف نخواهد کرد. این کمپانی امیدوار است که با هدست واقعیت مجازی جدید خودش بتواند سال 2016 را با سود خوب و جبران زیان‌های مالی گذشته شروع نماید. با این حال باید پذیرفت که اچ‌تی‌سی رقابت سختی را با قدرتمندان این حوزه مانند سامسونگ برای به دست آوری سوددهی در مقابل خود خواهد داشت.