باتری لیتیوم-یون هواوی ۱۰ برابر سریعتر از رقبا

باتری لیتیوم-یون هواوی

تلاش کمپانی ها در جهت توسعه یافتن باتری های لیتیون-یون روز به روز در حال افزایش است و هر چند وقت یکبار، ثبت رکوردهایی را در زمینه مدت زمان شارژ باتری می‌شنویم.

در تازه ترین تست، باتری لیتیوم-یون هواوی توانسته است با یک پیکربندی جدید به سرعتی معادل ۱۰ برابر سریعتر از سرعت رقبایش بدون مصرف بیشتر برق و کاهش عمر باتری دست یابد که این یک خبر خوبی برای گجت های پوشیدنی، اسمارت فون ها و تجهیزات شبکه ای خواهد بود.

کمپانی هواوی در آزمایش هفته گذشته خودش که در ژاپن انجام داد،باتری لیتیوم-یونی ۳۰۰۰  آمپری اش با استفاده از یک شارژر مخصوص  با استفاده از چگالی انرژی ۶۲۰Wh/L در طول مدت زمان ۵ دقیقه توانست ۴۸% شارژ شود.

در باتری لیتیوم-یون هواوی آند با لایه ای از اتم های گرافیت روکش شده است و با تغییراتی که در بدنه و ساختار آن وارد گشته، درست همانند مدل‌های مشابه ای مانند Quick Charge کوالکام و Pump Express مدیاتک عمر و ظرفیت باتری کاهش نمی یابد و نیاز به مصرف برق بیشتری نیز نخواهد بود .

همچنین این شرکت  آسیایی از یک مدل اولیه ی باتری ۶۰۰ میلی آمپر ساعتی نیز رونمایی کرده است که در مدت زمان تنها ۲ دقیقه ۶۸ درصد شارژ خواهد شد. اگر کمپانی هواوی بتواند باتری خود را با قیمت قابل رقابتی به بازار عرضه نماید ، بدون شک موفقیت قابل توجهی در بازار باتری های بر پایه لیتیوم به دست خواهد آورد.